Dukan Diyetim ve sütlü sarımsaklı şiş kebap

Annekaz
8 Nisan 2013
Yorum Yok

DUKAN-KEBAPDukan Diyeti’ne ikinci kez ve çok kararlı olarak yeniden başladığımı yazmıştım. 62,6 ile 4 Nisan 2013 günü başladığım diyetimde 8 nisan 2013 tarihi ile tam olarak tartıda 61 kilogram durumdayım. Diyeti ikince kez yapan birisi olarak 4 günde 1,6 hiç fena değil ama perşembeye kadar Atak evresi devam edecek  hedefimin 52 kilo olduğunu belirtmiştim. Bu ilk rakamlar ilk günlerde hızlıca düşebiliyor sonra yavaşlıyor hatta iki adım ileri bir adım geri bile gidebiliyor ama neticede gidiyor.. Bunların farkındayım o yüzden -5 kilo oluncaya kadar sevinmeyeceğim.

Atak evresi saf protein demek bunun yanı sıra bitki çaylar içebiliyorsunuz, ve tabi ki yulaf kepeğini unutmayalım. Ben bitki çayı olarak yeşil çay ve 5’i bir yerde çayını tercih ediyorum. Yeşil çayı zaten sever ve içerdim ama beşi bir yerde çay için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yine de içiyorum biliyorsunuz Dukan Diyeti Atak evresinde en büyük sorun kabızlık beşi bir yerde boşaltım sistemi için harika bir içecek.

Bunların dışında bir de yürüyorum yani hava güzelse.. :)

Atak Evresinde şimdiye kadar ana yemek olarak kırmızı et ve tavuk yedim sanki niye hamsinin bol olduğu zaman şu diyeti yapmadım ki      lüfer alabalık çinekop ve somon şu sıralar yenebilecek balıklar artık bir balık yerim.

Bu öğlenin menüsünde ise süt ve sarımsakla marine edilmiş tavuk şiş var. Atak evresinde tavuğun her çeşidini yediğimiz için süt sarımsak hiç de tuhaf gelmiyor.

Dukan Diyeti Atak evresi Şiş kebap

2 diş sarımsağı çok az tuz ile ezin ve bir kaba yarım çay bardağı sütle beraber koyun ve karıştırın. Üzerine küp küp doğradığınız tavuk etlerini atın en az yarım saat dinlendirin ki geceden hazırlayıp buzdolabına koyabilirsiniz. Şişe etleri geçirin ve geniş bir tavada çok az yağ ile beraber çevirerek pişirin. Acı sos ile servis edebilirsiniz. Ayran ve ya diyet kola içebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim