Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun

Annekaz
8 Mart 2011
1 Yorum
Aslında kutlanacak ortada bir şey yok, sadece hatırlanacak akıldan asla silinmeyecek hatıralar var. Nişanlı sevgili baba koca, boşanılmış koca  patron ağabey şiddetine maruz kalan kadınlar var. Çalışırken iş yerinde tacize uğrayan hamile kaldı diye işten kovulan emzirme izninden dönünce işini bulamayan kadınlar var. 
Dünya Kadınlar günü emekçi kadınlar günü olarak da biliniyor, fakat kadın olup da emek göstermeyen var mı, çalışan kadınların durumu aile içinde zor, ama çalışmayan kadınların da başka açılardan yükleri çok daha ağır. 
Çalışan kadınlar özgüvenleri sayesinde yüklerini biraz psikolojik olarak da olsa atabiliyorlar ama ekonomik güvencesi olmayanlar için durum çok farklı eziliyorsa şiddet görüyorsa susmak zorunda kalabiliyor ya da çocuklarının elinden alıncağı korkusu kabus dolu bir hayat yaşatabiliyor. Yıllarca bu şekilde evliliğini sürdüren kadınlar var. 
Şimdi Kadını şiddetten koruma yasası çıkıyor seçimlere kadar çıkacağını düşünüyorum artık şiddet gördüğünü söyleyen kadın daha iyi korunacak, tecavüze uğrayan başına gelenleri on milyon kez anlatıp defalarca muayene olmayacak, Barolar kadınlara ücretsiz avukat sağlayacak  devlet şiddet gören kadını kocasından gerekirse çocuğu ile birlikte koruyacak yasa çok geniş kapsamlı ve çıkması kadınlar için uzun vadede çok faydalı olacaktır.
Geriye biz kadınlara görev düşüyor, topluma kadına düşman olmayan, saygı sevgi besleyen ütü yapabilen sofra kaldırabilen gerektiğinde bir çorba pişirmesini bilen kendini kadından üstün görmeyen çocuklar erkekler yetiştirmek de uzun vadede toplum için yaşadığımız dünya için daha güzel olacaktır..
Bu arada Gif Harika :)
Bunu da seversin  Kızlarımın yoğurt dondurması
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. KelebekGibi dedi ki:

    Hepimizin kadinlar günü kutlu mutlu olsun. Kadin olmak güzel ama kolay degil :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim