Kadınlar Günü

Annekaz
8 Mart 2012
Yorum Yok

Dünya Kadınlar Günü’nde Türkiye’de tek konuşulan şey kadına şiddet . Bir türlü toplum olarak şiddetten yakamızı kurtaramadık ki artık kadınlarla ilgili şeyleri konuşalım mesela, kadınların doğum hakları, iş imkanları, toplumda ve siyasette kadına daha çok yer ayrılması gibi ama konuşamıyoruz çünkü Türkiye’de hala her gün kadınlar eski eşleri sevgilileri kocaları kayın babaları kayın biraderleri  akrabaları hatta oğulları tarafından öldürülüyor. Şiddet sadece kadınların sorunu değil toplumun sorunu. Şu anda hazırlanan bir tasarı var bugün geçmesi bekleniyor iyi şeyler yapılmaya çalışılıyor, elektronik kelepçe eğer doğru uygulanırsa bana göre şiddette en önemli adım fakat şiddet gören kadının da susmaması lazım..

Kadınların güçlenmesi haklarını bilmesi ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları lazım ve tabi çocuklarını da kadınlar bu doğrultuda yetiştirmeli.. Şıp diye çözülecek bir konu değil uzuun yıllar alacak.. Kadınlar Gününüz kutlu olsun..

Bunu da seversin  Yeni başlayanlar için doğum kontrol yöntemleri!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim