Efsane Cuma İndirimleriyle iPhone Modelleri

Annekaz
26 Eylül 2022
Yorum Yok

Efsane Cuma indirimlerine konu olan ürün gruplarından birisi de iPhone modelleridir. iPhone, birçok özelliğiyle ön plana çıkarken bu indirimlerle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Temel olarak Apple tarafından belirlenen fiyatlar, ülkemizde çeşitli kampanyalarla uygun bütçelere hitap edebiliyor. iPhone, gerek tasarımı gerekse de teknolojik özellikleri bakımından alanında lider konumdadır. Dolayısıyla akıllı telefon denildiğinde akla ilk olarak iPhone geliyor.

iPhone modelleri açısından serüven 2G serisi ile başlamıştır. iPhone 2G’nin tanıtılmasıyla akıllı telefon devri de açılmış oldu. Dolayısıyla akıllı telefon teknolojileri açısından iPhone 2G’nin ayrı bir önemi bulunuyor. iPhone modelleri, gelişmiş özellik seçenekleri kadar sağlamlığı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. iOS işletim sisteminin sadece bu telefonlara özel olması ise birçok kişi tarafından hala cezbedici bulunuyor. İlgili işletim sisteminin faydaları ve kullanım özellikleri düşünüldüğünde bu davranışlar oldukça yerindedir diyebiliriz.

iPhone, gelişmiş seçenekler sunarken aynı zamanda bir serinin farklı sürümleri ile çeşitliliği de artırıyor. Örneğin iPhone 14 ile beraber iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Pro sürümleri de tanıtılmıştır. Temel özellikler bakımından birbirinden ayrışan bu modeller, kullanıcılara farklı seçenekler sunması açısından oldukça önemlidir.

 

iPhone Satın Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Pek çoğumuz cep telefonu alırken birçok unsura dikkat ederiz. Ancak söz konusu iPhone olduğunda, biraz daha dikkatli olmamız gerekebiliyor. Çünkü iPhone, içermiş olduğu özellikler ve fiyat listesi bakımından akıllı telefonlar içerisinde en iyi modelleri bünyesinde barındırıyor. Bununla beraber iPhone alırken de dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar bulunmakta. iPhone almaya karar verdiyseniz aşağıdaki özellikleri dikkate almanız, birçok açıdan yerinde bir karar olarak görülüyor. Dikkat edebileceğiniz bu unsurlar şu şekildedir;

 • iPhone cep telefonları söz konusu olunca fiyatlar oldukça dikkat çekici oluyor. Akıllı telefona ödediğiniz paranın tam anlamıyla karşılığını veren iPhone modelleri, fiyat araştırması yaparak uygun bütçelerle iyi modelleri alabileceğiniz bir yapıda. Dolayısıyla bir seriye ve modele karar verdiğinizde ayrıca fiyat araştırması yapmanız gerekir. Yeni model iPhone’lar çıktığında eski modellerin ucuzlaması, müthiş bir alım fırsatı doğurabilir.
 • iPhone modelleri dikkate alındığında bir serinin tüm sürümleri arasında farklar bulunuyor. Bu nedenle ilgili telefonu alırken ihtiyaçlarınızı ön planda tutmanız gerekir. Buna, özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin iPhone 14 ile iPhone 14 Pro Max fiyatları arasında ciddi farklar bulunuyor.
 • Teknik özellikler kısmına da özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. iPhone’lar, teknolojik özellikler bakımından gelişmiş seçenekler içeriyor. Buna göre ihtiyacınıza uygun tercih yapmanız çok önemlidir. Eğer teknik özellikler bakımından anlamadığınız noktalar var ise, mutlaka araştırma yaparak öğrenin. Söz konusu telefonu almadan önce araştırma yapmanın önemi büyüktür.
 • iPhone denildiğinde akla ilk olarak kamera özellikleri gelir. Çünkü gerçekten de iPhone modelleri, gelişmiş kamera desteği sunuyor. Ancak görüntü kalitesinden piksel yoğunluğuna kadar birçok detayı önceden öğrenmeniz gerek. Bu sayede ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilecek telefonu bulabilirsiniz.
 • Tasarım, iPhone’larda dikkat etmeniz gereken unsurlar arasındadır. Hemen her iPhone modelinin tasarım açısından yeterli olduğunu düşündüğümüzde buna gerek yokmuş gibi düşünmeyiniz. Çünkü yeni iPhone modelleri her ne kadar yeni tasarım anlayışı getirse de eski modellerin tasarımı, vintage bir hava yaratmak açısından yeterli olabilir. Tercihiniz bu yönde ise ilgili modelleri değerlendirmeniz gerekmektedir.

iPhone Cep Telefonu Modelleri

iPhone 2G ile başlayan cep telefonu modelleri, gündemdeki yerini koruyan iPhone 14 ile devam ediyor. iPhone 14, birçok otorite tarafından incelendi ve oldukça yeterli görüldü. Ancak yine de kullanıcılar açısından yorum yapmak henüz mümkün değil. iPhone 14, iPhone 14 Pro Max gibi sürümler ön siparişe açılmış durumda. Özellik incelemenizi yaparak ilgili telefon modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Gelişmiş seçenekleriyle iPhone 14, kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

iPhone modelleri içerisinde 2G’nin ayrı bir yeri bulunuyor. Tarihte akıllı telefon özelliğini taşıyan ilk cihaz olmasıyla birçokları için devrim niteliğinde. Günümüzde yeni modellerle iPhone, devrim gerçekleştirmeye devam ediyor. Apple’ın kullanmış olduğu teknoloji, gün geçtikte daha da gelişerek birçok ihtiyacımızı karşılıyor. Ayrıca kullanıcılar için iOS işletim sisteminin ayrı bir yeri bulunduğunu da söyleyelim. Yeri gelmişken iPhone 14 içerisinde iOS 16 sürümü kullanıldığını söyleyelim.

Bunu da seversin  Black Friday'de Ne Alınır?

iPhone 14, tasarım anlamında bir yenilikle geliyor. Renk seçenekleri içerisine mavi seçeneğinin de eklendiğini görüyoruz. Bu ise tasarımda renk çeşitliliği bakımından oldukça olumlu bir gelişme. Gövde ekran anlayışının devam ettiği telefonda yine aynı şekilde köşeli ekran tasarımı mevcut. Ağırlık ve boyut olarak oldukça yerinde özellikleri barındıran iPhone 14’ün üst sürümlerinde ekran boyutunun ve pil kapasitesinin arttığını görüyoruz. Bu bağlamda iPhone 14 ve üst sürümleri ile beraber ihtiyaç duyduğunuz birçok işlemi yapabileceksiniz.

Eşsiz Tasarımıyla iPhone 14

iPhone 14 incelendiğinde, kusursuz bir tasarıma sahip olduğu görülecektir. Teknolojik açıdan da birçok özelliğin geldiği iPhone 14, şimdiden kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda. Renk seçeneği olarak mavi renginin eklenmesi de mavi sevenler tarafından oldukça iyi bir şekilde karşılanmış durumda. Akıllı telefonda hiç şüphesiz teknolojik özellikler ön plana çıkıyor. Ancak yine de kişiler akıllı telefon alacakken tasarım konusuna da ağırlık verip dikkat edebiliyor. Bu nedenle iPhone 14 ile modern bir tasarım oluşturulmuş diyebiliriz.

Eşsiz tasarım özelliklerinin yansıtıldığı iPhone 14 modelinde üst sürümler de mevcuttur. İlgili sürümler şu şekilde;

 • iPhone 14
 • iPhone 14 Plus
 • iPhone 14 Pro
 • iPhone 14 Pro Max

Pro Max seçeneğinin en gelişmiş versiyon olduğunu söyleyelim. Burada dâhili depolama alanından pil kapasitesine kadar birçok özellikte iyileştirmeler mevcuttur. Ayrıca ekran boyutunun da bu sürümde arttığını söyleyebilmek mümkün. Orijinal iPhone 14 sürümünde 6.1 inç’lik ekran mevcutken üst sürümlerde bu oran 6.7 inç değerine çıkıyor. Büyük telefon sevenler için her iki durumda da tatmin edici sonuçlar var.

iPhone 14 ile yüksek performans gerektiren birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. İçermiş olduğu temel donanım seti, ekran özellikleri, bellek (RAM) boyutu, pil kapasitesi ve diğer özellikleriyle iPhone 14, bu konuda yeterli görünüyor. Dâhili depolama olarak daha fazla kapasiteye ihtiyacınız bulunuyorsa üst sürümlere yönelmeniz mümkün. Bununla beraber önceki modellere benzer şekilde iPhone 14’te de hafıza kartı desteği sağlanmıyor. Dolayısıyla dâhili depolama hafızası arttırabilmeniz mümkün değildir.

iPhone 14 Pro Max Fiyatları

iPhone 14 Pro Max fiyatları genel olarak belli başlı kriterlere göre belirleniyor. Serinin en üst sürüm telefonu olduğu için diğer sürümlere göre daha pahalı olsa da, sunmuş olduğu seçenekler bakımından oldukça yeterli konumda. Orijinal 14 serisinin ihtiyaçlarınızı karşılayamayacağını düşünüyorsanız, Pro Max seçeneği tam size göre. Fiyatlar ise şu şekilde belirlenmektedir;

 • Apple, fiyatları belirleyen şirket konumundadır. Fiyatların politikalara bağlı olarak kâr marjı ve maliyetlere göre belirlendiğini söyleyelim.
 • İthalat ve ihracat ile yaşanan ticari hareketlilik sonucunda iPhone fiyatlarına çeşitli maliyetlerin eklenmesi söz konusudur.
 • Özellikle ülkemize gelen ilgili telefon modelleri, gümrük vergisinden KDV’ye kadar birçok vergi türüne tabi. Bu nedenle fiyatların artışı söz konusudur diyebiliriz.

Fiyat stratejisi bu şekilde belirlense de yeni iPhone modelinin çıkmasıyla eski modellerin biraz daha fiyat düşüklüğü yaşadığını söyleyelim. Bu durumda hemen her bütçe için iPhone modeli bulmak mümkündür diyebiliriz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim