Ekmek üstü enerji

Annekaz
7 Ocak 2010
2 Yorum
Bir süredir yapıyorum bu tarifi çocuklar da biz de çok seviyoruz. Görnüşü muhteşem değil kalori bombası da sayılabilir ama içeriği doğal ve çocuklar için yararlı..Tadına bakanlar cevizli sucuğa da benziyor diyor..Ekmek üstü cevizli sucuk da diyebiliriz o zaman :P
2 bardak kadar kavrulmuş fındığı robottan geçirip üzerine 2 çay bardağı pekmez 2 kaşık bal 2 kaşık oda ısısında tereyağ  katıp bi kere daha robotun düğmesine bazıyoruz. Tüketişrken bir kavanozda saklıyoruz. Ben fazla krem gibi olmasından hoşlanmıyorum fındıklar arada bir dişe gelmeli..Aynı tarifi cevizle de yapabilirsiniz içine tarçın da yakışıyor ama bizim evde herkes tarçın konusunda hemfikir değil..Sabah kahvaltılarında okula geç kalan çocuğa ders yapana gözünü çizgi filmden ayırmayanın eline verilebilecek tatlı sağlıklı bir krem tavsiye ederim.
Bunu da seversin  Pasaklı dağınık anneye hayır!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. *kelebek*** dedi ki:

    bide ben deneyeyim …belki oğluşum yer…tabiii önce ben yiyip bitirmessem ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.