Elmalı Gül kadayıf

Annekaz
16 Ekim 2012
Yorum Yok

Elmalı Gül kadayıfı bayramda ikram etmek için düşünmüştüm pişmiş elma ve kadayıfın birbirine çok yakışacağını hayal etmiştim aslında öyle de oldu. Kadayıf ve elma ikisi bir arada hoş bir tat fakat sanıyorum ben beceremedim tam istediğim gibi olmadı.

Yemek blogu değilim yemek konusunda da usta sayılmam ama olmayan beğenmediğim tarifi de ay çok güzel oldu deyip eklemem beğendiğim tarifi annekaz’a yazar sonra yapacağım zaman döner tarifi kendi sitemde ararım. Tariften yemek yapmak zor hele tecrübe ile pişen hassas tarifler hatta elinizin sıcaklığı ile doğru orantılı bile olan kurabiyeler gibi olmayınca olmuyor yapacak bir şey yok.. Fakat bu elmalı tatlı gerçekten olmadı halbuki Kolay gül börek gibi  güzel görünüşünü, kadayıfın o bayram lezzetini alsın üstüne de elma ile değişik bir tat katsın istedim çok şey mi istedim :)

Kadayıfı yağlayıp uzun uzun açtım içine incecik doğranmış yarım dilim elmaları ekleyip sardım açılmasın diye kürdanladım ve pişirdim şerbetini hazırlayıp üzerine döktüm şerbet sıcak, kadayıf soğuktu komşuma göre ikisi de ılık olmalıymış ama bir daha deneyeceğim bunu deneme olarak sayıyorum. Sizin bu konuda tecrübeniz varsa da duymak isterim :)

Bunu da seversin  Pratik limonlu cheese kek ( kelepçesiz kalıpta)
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim