En rahat topuklu ayakkabılar bunlar!

Annekaz
22 Aralık 2023
Yorum Yok

Düğünlerde aileniz ve arkadaşlarınızla bir araya gelmenin heyecanını  dört gözle bekliyorsunuz. Ancak bu özel günlerde yüksek topuklu ayakkabıları giymekten hoşlanmıyorsunuz. Peki en rahat topuklu ayakkabı hangileri..

En rahat topuklu ayakkabılar

Bazı kadınlar için ince bir topuklu ayakkabı çok rahattır.  Bazılarının acısı birkaç saat sonra yüzlerinden okunur.

Birçok bale, latin ve topuklu dansçısı  ‘Beyoncé’nin “Single Ladies”ini düşünü’  yüksek topuklu ayakkabılarla karmaşık danslar yapabiliyorlar.  Peki, dansçılar  performans için ihtiyaçları olan konforu veren ayakkabıları günlük topuklu ayakkabı giyenler de  giyse faydası olmaz mı?

 

Neden geleneksel yüksek topuklu ayakkabılar bu kadar çok acıtıyor?

Yüksek topuklu ayakkabıların klasik siluetini seven birçok kişi var, ancak onlara ikonik şeklini veren tasarım özellikleri aynı zamanda acıya da neden oluyor.  Sorun şu ki klasik ince yüksek topuklu ayakkabılarda tüm ağırlık ayağın tabanına nerdeyse tek noktaya toplanır.

Dans ayakkabıları Geleneksel topuklu ayakkabılarından  Nasıl Farklı?

Normal topuklu ayakkabıların işlevi öncelikle estetiktir, dans ayakkabıları ise dansçıya destek ve hareket özgürlüğü sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Dans ayakkabılarının ekstra taban dolgusu ve ayak etrafında kullanılan esnek malzemeler nedeniyle  daha rahat  olmaları için tasarlanmıştır. Pek çoğu bilek desteğine de sahiptir.

Dans Topukluları  Normal Topuklulardan daha mı rahat?

Profesyonel dansçı olan Marie Rose Baramo usta bir performans sanatçısı. Bu yüzden normal ve dans topukları arasındaki farkı çok iyi biliyor. Saatlerce dans için tasarlanmış ayakkabılarla prova yaptığını ama asla normal topuklularda olduğu gibi canının yanmadığını belirtiyor. Yine de dans ayakkabıları da zamanla tecrübe ile en doğru şekilde seçiliyor ve çoğu kişiye özel yapılıyor.

Normal Topukluları Atmanın Zamanı Geldi mi?

Dans ayakkabıları aldığım için umutluydum. Pek çok ayakkabımdan daha rahat. Dans  etmesem de hala çeşitli dans ayakkabıları deniyorum.  Günlük hayatımda kullanabileceğim modelleri bulmaya çalışıyorum.

Bunu da seversin  Ucuz Korse nereden alınır?

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim