Erkekler için külotlu çorap tabu mu?

Annekaz
7 Ağustos 2019
1 Yorum

Erkekler neden külotlu çorap giymeli dedik ve gelen yorumlara bakıldığında da bu haklı talebin hiçte azımsanamayacak kadar çok olduğunu gördük. Moda olan ve moda olarak algılanan giyim tarzları ya batı kültüründen gelmekte ya da Türkiye’de ünlü olan birilerinin bu tarza öncülük etmesi gerekiyor.

Fonksiyonel olarak bakıldığında tıpkı pantolon gibi külotlu çorabında erkek kadın ayrımı yapılmaksızın erkekler tarafından kullanılabilmesi tabu olmaktan çıkmalı. Erkeklerin kış aylarında giydiği içlik benzeri giysiler hem kullanışsız, hem rahatsız edici hemde fazlaca kaba saba olduğunu görmezden gelemeyiz. Kaldı ki kadınlara özel sutyen gibi anatomik bir kullanım gerekliliği de yok.

Ama kısa zamanda babet çorapların piyasaya hızlıca girdiği gibi külotlu çoraplarında erkekler için üretileceğini düşünüyoruz. Türkiye de bulunan çorap üreticileri bunu üretmezlerse korkarım bu ürünler bol bol ithal edilerek piyasayı ele geçirecekleri kaçınılmaz..

İnsanlara rahatlık sağlıyorsa, erkekler külotlu çorap giydiklerinde kendilerini rahat hissediyorlarsa, erkekler için külotlu çoraplar ile bir tabu yıkılacaksa bu özgürlüğün kısa zamanda yayılması gerekiyor. Uniseks olarak üretilen çoğu giysinin yanında erkekler için külotlu çorap da üretilmeli..

Bunu da seversin  Hapşırdığınızda altınıza kaçırıyor musunuz? Yalnız değilsiniz
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Erhan Vancin dedi ki:

    Yıllar önce değindiğiniz bir konuyu tekrar gündeme getirmişsiniz çok teşekkürler. Ancak bizim yerli üreticimiz bu konu için bir adım atmayı bırakın ilgilenmezler bile. Ben bazı firmalarla iletişime geçtim nazikçe beni bilgilendireceklerini söyleyip hiç bir şey yapmadılar. Erkek için gibi bir beklentim yok basit bir etiket koysalar iş bitecek “uniseks” yazması yeterli. Umarım bu yazıyı bir firma okur ve ilgilenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim