Sosyal medyanın Acun Ilıcalı’ya verdiği ders – İktidarın oy kaybetmesi

Annekaz
1 Aralık 2020
Yorum Yok

Bu konular seni neden ilgilendiriyor yemek tarifi, pratik bilgiler, örgü modelleri  paylaştığın  kişisel blogunda  Acun Ilıcalı’nın, Diskalifiye ettiği Uğur Deniz Yılmaz’ın  ne işi var diyebilirsiniz!

ACUN ILICALI – UĞUR YILMAZ DENİZ

Ben ortalama Türk izleyicisiyim; gündüz işe gider gelir ya da evde işlerimi halleder  akşam oturur çayımla çekirdeğimle televizyonu açıp izlerim. Sevdiğim programları sosyal medyadan yayınlar, story atar,  yarışmaysa bir kaç kişiyi sever, taraf tutarım çünkü medya bizden bunu ister. Acun Ilıcalı’nın yıllarca başarıyla yaptığı da bu.

Önümüze bir kaç yarışmacı koyar onların hayat hikayelerinden etkilenir, kendimize yakın hissetiklerimizin fanı oluruz. Buraya kadar her şey normal. Uğur Deniz Yılmaz Aşçı bir aileden geliyor.  Abisi ve babası başarılı şeflerden,  8 defa eleme bölümüne kalmış her seferinden başarıyla çıkmış.

Yaptığı tatlılar dışında genelde başarılı bir yarışmacı. Göze batan özelliği yok, hatta biraz tutuk eli yüzü düzgün kızlar seviyor. Fakat bir anda 2013 yılından başlayıp 2019 yılına kadar devam eden neredeyse her kesime küfür eden twiterleri ortaya çıkıveriyor.

Yarışmaya katılalı haftalar olmuş  Acun Medya ekibi sona kalan topu topu 16 finalist yarışmacının  sosyal medyalarına bakmadı mı? Yarışma en ahlaklı en temiz insan yarışması değil öyle olsa ne Acun Ilıcalı öyle bir yarışma yapabilir ne de o şefler orada ahkam kesebilir.

Peki neden Acun Ilıcalı haftalar sonra, yıllar önce attığı twitleri yüzünden bir yarışmacıyı  diskalifiye etti. Birincisi tabi olduğu  futbol takımı  taraftarları baskıları yüzünden, ikincisi kendisine edilen küfür ( eleştiri)  yüzünden.

İlk diskalifiye haberleri sonrası pek çok kişi Acun Ilıcalı’ya hak verdi , Acun Medya’yı eleştiriler de tabi çoktu yıllar önce attığı twitler yüzünden birisini cezalandırmak gerçekten gerekli miydi?

KÜFÜRBAZ UĞUR YILMAZ DENİZ DEN HALKIN KAHRMANI UĞUR’A

Fakat asıl bomba eleme gecesi 3  şefin 26 yaşındaki genci önlerine koyup ahlak dersi vermesi ve bunun aynı yarışmada arkasına hüzünlü fon müziği koyarak uzun uzun gösterilmesiydi Uğur ağladıkça fanları arttı, o ağladıkça  ettiği küfürlerin muhatabı olanlar ona hak  verdi. Bir gecede Terbiyesiz Uğur halkın kahramanı oluverdi.

Bunu da seversin  Dukan Diyeti için saf protein

Bu sadece Uğur Yılmaz Deniz meselesi değil. Acun’un bir genci bu kadar çabuk rezil edebilme hayatını yok edebilme potansiyelini Türk halkı ilk defa gördü. Hatta Türk halkı için Acun affetme kabiliyetinden uzak  kibirli bir insan artık.

İktidarın yanında olarak bilenen Ilıcalı’dan bir anda nefret eden bir kesim oluştu ve bu inanın AKP’nin aldığı oy oranlarına bile yansıyacaktır.  Halbuki Acun Ilıcalı küfürleri ortaya çıkarıp geçmişte yapılan hataları kabul edip  affetseydi ya da sessizce diskalifiye etseydi ne bu çocuk bir günde 200 bin takipçi kazanacak ne de  kendisi sosyal medyanın büyük kısım kullanıcı tarafından ego ve kibir abidesi olarak görülmeyecekti. Bu fikrin değişmesi ise Uğur Yılmaz Deniz’in yapacağı tek hayata bakar..

Acun ılıcalı iş yaşamında çok zeki ve başarılı özel hayatında ise pek de örnek alınacak birisi değil. Kendisinin terbiye ya da Ahlak bekçiliği yapıyor olması da oldukça eleştirilen noktalardan sadece biriydi. Fakat Acun ılıcalı  baştan sona diskalifiye  sürecini de planlamış olabilir. Uğur un toplumsal olarak ettiği küfürlerin affının tek yolu belki televizyonda samimiyetle göz yaşı dökmesiydi.. Acun da bunu ona sağladı. Bu konu iki gün boyunca sosyal medyada tartışıldı  konuyu özetleyen en güzel içerikse BongomyTV adlı içerik üreticisi komdyen tarafından geldi.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BongomyTV (@bongomytv)’in paylaştığı bir gönderi

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.