Eski günlerden kalma bir kazak..

Annekaz
28 Nisan 2008
3 Yorum

Havalar ne kadar soğuk gitsede haftasonu kışlıkları kaldırdık.Çocuklara artık olmayan kıyafetleri ayırıp dolaplarda biraz daha yer açtık.Yatak odasındaki dolaba ekstra raf yapıp depolama alanını genişlettik.Her taraf çamaşır kıyafet üzülerek söylüyorumki ülkemizde kıyafetler çok ucuz yiyecekler çok pahalı (kaliteli yiyecekler) bence bu çok tehlikeli ve dengesiz bir durum..Herşey şu üç günlük dünyada daha iyi yaşamak için değil mi? bende bu kazağı o uğurda yapmıştım..

Yaklaşık 4 yıl önce henüz çalışmıyorken evde örgü makinesi ile kazaklar atkılar battaniyeler vs örüp satıyordum ,sipariş alıyordum. Zor ama kendi paranı kazanmak gibiside yoktu uzun süre yaptık, yaptık diyorum çünkü eşimde çok destek oldu.En çok üstteki kazak modelinden benzer büyüğünden ve yeleğinden sattım birde sayısız atkı şapka battaniye o günlerden kalma büyükçe ördüğüm bir kaban üzerine işleme ile renkli çiçekler yapmıştım kenarını aynı renk tığ ile zincirleyip kırmızı şerit geçirmiştim..zaman çok çabuk geçiyor biz yaşlanıyor çocuklar büyüyor bu çul çaputlar eskimiyor ..velhasıl bu kazağın kazaktan öte değeri ve hatırası var

Bunu da seversin  Oğlunuza düzenli olarak sormanız gereken 3 soru!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Anonymous dedi ki:

    http://www.balpetegivekraliceleri.blogcu.com Ya yine ben bu saatte rahatsız ediyorum seni kusura bakma ama zaten uyumamuşsın yeni şeyler eklemişsin ellerine sağlık. Ben dediğin gibi yahoo.com.tr den mail aldım ama mailime onay için yazı gelmesi gerekiyor onu onayladıktan sonra üyelik aktif olacak diyoşor pillinetwork ama mailime hiç bir şey gelmedi yahoo.comdan mail aldım onada bi mail gelmedi.Aklıma ttnet mailim geldi ondan da üye oldum ona da gelmedi mail. Ben bu işten bişiy anlamadım iletişime basıyorum ordanda bişiy yollayamadım. Benim için bu sorumu yazarmısın 10 marifete kullanıcı adı olarak balpetegikralicesi seçmiştim.

  2. EMİNE dedi ki:

    sizi çok beğeniyor ve keyif alarak izliyorum sizi.geri dönüşümleriniz bir harika.verdiğiniz adresler içinde teşekkürler ama yabancı olunca pek anlaşamıyoruz.ellerinize ve yüreğinize sağlık. eşyalar hakkında çok haklısınız.giyilebileceklerimizi çevremizde verebileceğimiz kişiler var onlara ulaştırıyorum ve mutlu da ediyorum.

  3. Anne Kaz dedi ki:

    dün kocaman çuvalla yolladım bende inş işlerine yarar..elimden geldiğince çevirmeye çalışıyorum ama pek çok link fotoğraflı, zaten önemli olan ilginç şeyler görmek yeni fikirler edinmek değil mi?=)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim