Etsy Nedir? El emeğiniz ile nasıl dolar kazanırsınız?

Annekaz
3 Aralık 2021
Yorum Yok

Dolar almış başını giderken , kendinize maddi olarak bir çıkış yolu arıyorsanız mutlaka google açıp internetten nasıl dolar kazanılır? diye aratmışsınızdır. Haklısınız ben de bu konuda çok araştırma yaptım.

Özellikle dolar kuruyla para kazanmak aslında  hayal değil. Freelancer  olarak binlerce insan çeşitli yetenekleri sayesinde para kazanıyor. Bunun için pek çok platform var ama  Etsy burada  çok farklı bir yere sahip.

El emeğiniz ile nasıl dolar kazanırsınız?

Etsy Nedir? Etsy el yapımı ürünleri ya da vintage ürünleri satabileceğiniz çok büyük bir platform. Amerika’nın en çok alışveriş yapılan ilk 5 sitesinden birisi. 2020 yılında  yıllık satış rakamı 1.725 milyar doları geçerek  alanında zirveye oturdu. Üreten herkes için Etsy’de bir yer var, üstelik çok muhteşem İngilizce bilmenize,  muhteşem sanat eserleri üretmenize, paypal hesabınızın  olmasına bile gerek yok. Hadi Etsy’de neler satılıyor şöyle bir bakalım..

Etsy aslında sanayi üretimi ürünlere izin vermiyor ama Bu Türk satıcı gibi kişiye özel peştamallar havlular satabilirsiniz. Parça kumaşlar, şallar, yemeniler, makine kilimleri ve halılar burada pek de  sanayi üretimi olarak görülmüyor. Özellikle eskitilmiş halılar oldukça rağbet görüyor gördüğünüz gibi 60 binden fazla satış yapmış bir Türk satıcı da var..

Aynı zamanda Etsy’de özelleştirilmiş ürünler de satabilirsiniz.  Bir sweat shirt üzerine yapılan küçük bir işleme ile satıldığı fiyata bakın.  Tişört baskıları, işleme ile farklılaştırılmış ceketler pantolonlar hatta çoraplar bile yapabilirsiniz.  Sadece küçük bir dokunuş ile eşsiz bir parça olması yeterli.

Örgü örenler için rekabet fazla olsa da etsy harika  bir satış platformu. Basitçe örgüden yapılmış şalın satış fiyatına bakın! Bunu kim alır demeyin zira benzer işler ile bu satıcı tam 163 satış yapmış.

Bunu da seversin  Online alışverişlerinizde para iadesi kazanın

Tabi ki çok kolay olmayacak.  Etsy satış platformunu anlamak, ürünleri düzgün listelemek ve kargo ücreti hesaplama işlemleri için önden biraz bilgi edinmek gerekli. Özellikle kargo ve gümrük işlemleri kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu konuda Shipentegra size destek olacaktır ilk bir kaç satıştan sonra zaten her şey rayına oturuyor.

Etsy’de satış yapmak konusunda  ücretsiz bilgi alabileceğiniz youtube videoları, telegram ve whatsapp grupları var. #birlikteihracat etiketi altında pek çok sosyal platformda birbirlerine destek olan yüzlerce insan bulabilirsiniz. Bir şeyler üretiyor ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız elinize bir not defteri alın ve yotube videoları ile başlayın.

Ne üretiyorsanız rakiplerinizi inceleyin, etsy de en çok neler ve hangi zamanlarda satılıyor takip edin. Bunu ciddi bir iş olarak görüp bu şekilde yaklaşanlar gerçekten kazanıyor. Üstelik dolar kazanıyor !! sizce uğraşmaya değmez mi?

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim