Etsy nedir

Annekaz
12 Mart 2008
14 Yorum

ETSY 2005 yılında kurulmuş daha çok ev yada el yapımı ürünlerin satıldığı bir sitedir.2008 yılına girerken en çok tıklanacak ve en çok kazandırak siteler öngörüsünde ilk 10’a girme başarısını göstermiştir.

ETSY’de satılan ürünler’in pek çoğu sizin benim gibi el işlerini evde bir şeyler üreten insanların ürünüdür.Fakat bir elin nesi var iki elin sesi var deyip birleşen etsy için atölye kuran kişilerde var . Sadece danteller örgüler elbiseler şapkalar takılar değil tablolar fotoğraflar ve bilumum özgün baskılı ıvırlar ve zıvırlar satılmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Anne kaz siteye üye olur, ürettiği ürünün fotoğraflarını çeker ,fiyatını belirler ,milyonlarca kullanıcısı ve hedefi belli olan siteye yükler sattığı ürünleri isterse kendi bloguna ekleyip reklamını yapar. Ürünü satılırsa para kazanmış olur.

Türkiye’de bilenlerin sayısı sanırım çok fazla değil sadece ürün almak için değil model bakmak yada fikir edinmek için ziyaret edilebilecek hoş bir sitedir kendileri.Bunun yanında çok güçlü bir yazılmı ve kadrosu vardır.Etsy hakkında bilgi edinmek için yine kendi sayfasındaki tanıtım çok faydalıdır.

Bana gelince; etsy’i gördüğümden beri kafamda soru işaretleri var acaba Türkiye’de böyle bir site tutar mı diye.Ne yalan söyliyeyim böyle bir projede olmayı çok isterdim fakat ne benim aldığım maaş nede bilgim bu işlere yetmeyecek kadar az.Yapınca iyi bir iş olsun isterim.Eğer benim dışımda bile Türkiye’de böyle bir proje başlarsa çok mutlu olur ve destek veririm..Şimdi sol taraftaki ankete oy verin bakiim :)

Etsy de dükkan açma ücretsiz fakat bazı eklemeler yapmak gerekiyormuş bunun için 20 cent alınıyor, zaten kayıt olurken kredi kartı numarası veriliyor ayrıca etsy komisyon olarak %3,5 alıyor.

Türkiye’den de satış yapabilirsiniz fakat iyi ingilizce bilmek ve koşulları iyi ayarlamak geriyor Türk satıcılarda var sitede.
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (14)
 1. Cocukla Cocuk dedi ki:

  biz oylamaya katılmıştık. böyle bir sitenin kesinlikle ilgi göreceğini düşünüyoruz.
  bu arada bir sitenin böyle bir çalışması var, adını vermeyelim şimdi. bir an önce hayata geçmesi dileğiyle

 2. Anne Kaz dedi ki:

  inşallah. merak ettim

 3. Ceren dedi ki:

  Daha önce de Etsy konusunda yorum yazmış ve desteklemiştim.Büyük ilgi göreceğinden hiç şüphem yok.Etsy üzerinden ve Türkiye’den katılmak da olur belki ama PayPal vs. uğraşmak pek kolay değil.Umarım böyle bir proje gerçekleşir.Ne kadarlık bir maliyet gerektirdiğini yada nelere ihtiyaç olduğunu araştırdınız mı?

 4. Anne Kaz dedi ki:

  sevgili Ceren,aslında bu işlere uzak değilim belki o yüzden bu kadar çok istedim.Yapacak bir ekip tanıyorum , ekibin yarısı görsel yarısıda yazılımcı fakat hepsi evlerini bu işlerle geçindiren insanlar proje için tehlikeye girmezler haklılarda çok bin dolarlar tutacağını düşünüyorum çocukla çocuk yapan bir ekibin olduğunu söyledi bizde onu bekleriz ne yapalım :))

 5. Ceren dedi ki:

  hadi bakalım,sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman :)

 6. www.edasuner.com dedi ki:

  3 5 site var ama iş yapmadı malum pay pall ile ödeme yapmak ülkemizde yok ee sanaldanda çoğu kişi korkuyor halbuki banka hesabındaki paraya sanal kart yapıyorsun aldığın kadar yolluyorsun ödeme sonrası hayali kart yok oluyor ama etsyi 7 senedir falan bilmeme rağmen halam bu kadar işlevsel bir proje yapan görmedim.

 7. Anne Kaz dedi ki:

  o zaman site değil önce alışkanlık lazım :)

 8. Ceren dedi ki:

  Alışkanlığı da,sanal alışverişin güvenli yerlerden yapıldığı sürece sakıncası olmadığını yaygınlaştırarak kazandırmak lazım..

 9. Gul dedi ki:

  etsy 2005 de kurulduysa ve eda suner 7 yıldır bunu bılıyosa durum bıraz karışık galiba :)))))))

 10. Anne Kaz dedi ki:

  :) 2005 Yılında kurulmuş bu yazı da 2 yıllık :D bi hesap hatası olmuştur buradan geniş bilgi alınabilir http://www.etsy.com/about.php

 11. Betül dedi ki:

  e pasaj.com var anne kaz, türkiyede etsy benzeri site.

 12. Anne Kaz dedi ki:

  Betül ben bu yazıyı yazdığımda yoktu :)) o yüzden söz etmemişdir ki blogumda pasajla ilgili yazdığım yazı da var.

 13. Pastannem dedi ki:

  selam;
  artık her konuda bir yazınız olduğunu düşünmye başladım.google da ne arasam ilerki sayfalardada olsa siteniz çıkıyor.Zaten sıkı takipçinizim.Etsy ile ilgili bir sorum var.Ben bugün bir alışveriş yaptım ama gümrük veya kargo bedeli ile ilgili bir ödeme yapmadım.Acaba gümrük ödeyecekmiyim ve bunu kargo teslimindemi ödeyeceğim.nette araştırdım fakat hep etsyden satışla ilgili anlatımlar var.alışla ilgili yok bir ben bilmiyorum sanırım :( siz biliyorsanız bana iletirmisiniz?

 14. Anne Kaz dedi ki:

  kargo bedeli ürün alırken hesaplanır büyük ihtimal kargo içinde hesaplanmıştır ve ödemişsinizdir. Gümrük içinse belirli bir miktarı geçmesi gerekiyor sanıyorum 150 dolar ya da avro geçtiyse gümrük ödersin artı gümrükte beklediği için her gün bu ücret artar tavsiyem 100 lü rakamları alışveriş yaparken geçmemek.. etsy den alış veriş hiç yapmadım ama gümrükle ilgili prosedür budur. Kolay gelsin sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim