Ev dekorunda ayna kullanımı: 49 harika fikir

Annekaz
1 Şubat 2016
Yorum Yok

Aynaların ev dekorunda kullanımı hem işlevsel hem de oldukça şık olabilir. Genel anlamda aynalar küçük mekanları daha geniş göstermek için kullanılan aynalar sadece bu işe yaramaz. Aynalar ev dekorunda temizlik ve ferahlık ve zenginlik göstergesi olarak da kullanılır. Gösterişli dev aynalar, tamamen aynı kaplı duvarlar ya da küçül çerçeveler içinde pek çok ayna hangisini kullanırsanız kullanın yukarıdaki hile ya da detaylardan bir kaçını birden yakayalabilirsiniz.

Son yıllarda özellikle salonda bir duvarından kesim ya da tek parça dev aynalarla kaplanması oldukça popüler. Mekanı geniş göstermesi bir yana temiz ve zengin gösterdiği için de aynalar ev dekorunda tercih ediliyor. Aynalar banyoda ya da yatak odasında  kullanmak için oldukça işlevsel eşyalar salonda dev bir ayna ya da aynayla kaplı duvar gören arkadaşlarınız size kendini beğenmeiş yakıştırması yapsa da bu umurunuzda olmasın. Aynalar çok ucuz dekoratif malzemeler değil. Hele kesim aynalar için oldukça yüklü bir miktarı ayırmanız gerebilir. Fakat petek ya da kare şeklinde duvara yapışan daha ucuz ayna aksesuarlarını ikea lardan bulabilirsiniz. Salonda sadece Gerçek kristal berraklığında aynaları kullanın. Plastik ya da düşük kaliteli aynalar hem ucuz duracak hem de zamanla deforme olacaktır verdiğiniz paranın boşa gitmesini saymıyorum bile.

Aynanın ev dekorunda kullanımı ile ilgili aşağıda 49 harika öneri göreceksiniz. Küçük aynalarla uygulanabilecek harika dekorasyon örnekleri de görebilirsiniz, dev ya da kesme aynalarla yapılmış örneklerde…

Bunu da seversin  Kapılarda sticker modası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim