Ev yapımı sıcak çikolata karışımları

Annekaz
21 Ocak 2014
Yorum Yok

Kış günlerinin vazgeçilmez tatlısı sıcak çikolata karışımını kendiniz yapabilirsiniz hem de istediğiniz aromalarla. Çok fazla sıcak çikolata karışımı tarifi var, mesela tuzlu sıcak çikolata,  biberli sıcak çikolata karışımı, ya da  nane şekerli veya  marşmelovlu sıcak çikolata karışımları yapabilirsiniz. Aslında her şey hayal gücü ve damak tadınıza bağlı. Toz sıcak çikolata karışımları hakkında bir de şunu söylemek gerek ucuz ve harika  bir hediye yöntemi nasıl mı? Toz sıcak çikolata karışımını küçük havalı kavanozlara koyup bir de küçük sevimli etiket yaptınız mı alın  size sıcak sevimli bir hediye.

Kavanozun üzerine marşmelovlar ya da damla çikolatalar ekleyip de götürebilirsiniz. Yada malzemeleri karıştırmaz ve kavanozda sıra sıra renkleri görünecek şekilde dekoratif olarak hediye edebilirsiniz. Ya da tek poşetlik karışımlar yapıp kış günlerinde çantanızda taşıyıp iş yerindeki arkadaşlarınıza sürpriz yapabilirsiniz.

kakao karısım

Gelelim sıcak çikolata için toz karışım tarifine..

2 bardak iyi kalite toz kakao – yağlı ve koyu renk olmalı son kullanma tarihine mutlaka bakın Ülker’in kiloluk kağıt poşetlerde sattığı kakaoyu tavsiye ederim.

2 bardak toz Şeker

2 kaşık mümkünse patates nişastası yoksa mısır nişastası

Bütün malzemeyi mikserde karıştırın iyice ezilip bir birine geçsin. Hava almaz bir kavanoza doldurup bir bardak sıcak süt için bir yemek kaşığı kullanabilirsiniz.

sıcak cikolata hediye

İçine bir paket toz vanilya ekleyebilirsiniz..

İçine bir çimdik tuz ya da biber ekleyebilirsiniz..

İçine bir kaşık toz tarçın ekleyebilirsiniz..

İçine toz badem ve ya fındık ekleyebilirsiniz.. ( bu kullanım ömrünü kısaltır)

İçine 1 kaşık kakule ekleyebilirsiniz..

Karışıma nane şekeri ya da minik marşmelovlar katıp sıcak çikolata karışımını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz..

Seçenek çok fazla ben sade toz içecek karışımı verdim bahsettiğim gibi yaratıcı ve ilginç kavanozlarla hediye olarak da verilebilir…

Bunu da seversin  Kuru patlıcan dolması - Dukan Diyeti Seyir

sical cikolata

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim