Extraordinary Attorney Woo – Konusu ve oyuncuları

Annekaz
19 Ağustos 2022
Yorum Yok

Her zaman  yabancı dizileri çok sevmişimdir. Star Trek hayranlığım 7 yaşında başlamıştı  başka bir dünyaya açılan sihirli bir kapı gibi gelmişti. Hala yabancı kültürlerin yapımlarını çok seviyorum bunlara Kore dizileri de dahil.

KORE DİZİ SEKTÖRÜ

Kore dizi sektöründe oldukça iyi ve  bu konuda büyük bir ekonomisi var. Hem dizileri, hem de senaryoları tüm dünyaya ihraç ediyorlar  hem de kendi ülkelerinde inanılmaz bir turist dönüşümüne neden oluyorlar. Sanıyorum ilk izlediğim Kore dizisi Saraydaki Mücevher.

 

Extraordinary Attorney Woo 

İzleyen var mı bilmiyorum ama Kore tarihini böyle dev setlerle bize izlettirmişlerdi.. Tabi Netflix sayesinde pek çok Kore dizisi izledik ama Extraordinary Attorney Woo  çok beğendiğim farklı bir Kore dizisi olarak kalbizmizde yerini aldı.

Dizinin başrollerinde Park Eun-bin ve Kang Tae-oh  var. Otizmli bir genç kızın avukat olup  zorlu iş yaşamı ve toplumda yaşadıklarını anlatan harika  bir dizi diyebilirim. Babası tarafından büyütülen Woo Young Woo asperger sendromu ve yüksek zekası ile bölümünü birincilikle bitirmiştir. Bir avukatlık firmasında stajyer avukat olarak işe başlar. Lee Jun Ho  ( Kang Tae-oh ) ise aynı firmada avukat yardımcısıdır dizimizin yakışıklısı bu genç.. Mahkemeler, olaylar, avukatlar, suçlular ve koşuşturmacada güzel bir aşk izleyenleri bekliyor..

Tabi dizinin içinde  aşk da var. Malum kızlar  koreli grupları  ve ünlü erkeklerini tün dünyadaki fanları çılgınlar gibi takip ediyorlar… ama bu dizi artık sıradanlaşan aşk üçgeni masum aşk kore dizilerinden bir adım öne çıkıyor.

 

 

 

 

Bunu da seversin  Walking Dead ve Awake
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim