Ramazan Dizileri

Annekaz
11 Ağustos 2011
Yorum Yok

Hayatımız dizi, ramazanda da durumda değişiklik yok aynı hız devam üstüne dini ya da Ramazan’ın birlik ve beraberliğini anlatan nostaljik yapımlar. Hz. Yusuf ve Yamak Ahmet ramazanda günlük olarak ekrana gelen iki dizi. Hz Yusuf iki senedir gösteriliyor zaten taa o zamanlar geniş olarak dizi ve oyuncular hakkında yazmıştım buradan okuyabilirsiniz.

Yamak Ahmet ise TRT 1’in ramazan dizisi daha önceden gösterildi mi bilmiyorum ama Osmanlı dönemini eski ramazan güzelliklerini ve saray mutfağını anlatan bir dizi. Tabi içinde aşk baharat kokuları ve tarifler de var. Hangi baharatın ne işe yaradığı,  inceden inceye yemek tarif ve ip uçlarının verildiği bir dönem dizisi. Yamak Ahmet her konuda olduğu gibi internette yerini almaya başladı  Yamak Ahmet’i TRT1’de saat 17:45 de izleyebilirsiniz.

Not: Hem işte hem de evde ramazan yoğunluğu gelen, giden, gidilen Çok yoğunum çok.. :) Seyrelen yazılardan dolayı kusuruma bakmayın

Bunu da seversin  Yılbaşı gecesine özel protez ve kalıcı oje modelleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim