Felaket üstüne felaket

Annekaz
24 Ekim 2011
Yorum Yok

Van’da dün yaşanan depremde ölü sayısı  şu saate  kadar 217 oldu daha girilemeyen enkazlar belki köyler var. Kızılay ölü sayısının bini bulabileceğini söylüyor. Asker, AKUT, polis, sivil kurtarma ekipleri başka ülkelerden gelen yardımseverler ve profesyonel ekipler iş başında hava çok soğuk bebekler çocuklar zor durumda Ağustostaki depreme benzemiyor daha ağır şartlar bir kaç gün sonra da kar gelecek.. Durum daha da ağırlaşacak

Deprem bir uyarı mı?

Dün twitterde çok acımasız yorumlar okudum tahmin edersiniz. Ben depremin Türkiye’deki bütün vatandaşlara uyarı olduğunu düşünüyorum. Neyi bölüşemiyoruz. Türkiye Türk’de Kürde’de Arap’a da Laz’a da herkese yeter. Yeterki böyle felaketlerle boğuşmalayım. Güçlü bir ülke olup vatandaşları kağıttan evlerde oturtmayalım. Ama biliyorum ki bu günler de unutulacak. Yine kan akmaya devam edecek..

 

İnsanların yardıma ihtiyacı var, Yardım yapmak isteyenler AKUT ve ya Kızılay’a yardım gönderebilir..

Kızılay Afet Merkezi (İstanbul): 0 216 517 08 00
Kızılay Yardım Hattı: 0 312 245 45 00, 0 312 430 18 14

Faturalı TURKCELL , VODAFONE veya AVEA hatlardan 2930’a göndereceğiniz AKUT yazan bir SMS mesajı ile AKUT’a 5.- TL bağışta bulunabilir

Google kişi bulucu

Bu arada Google Japonya Deprem’inde başlattığı Person Finder ‘kişi bulucu’ uygulamasını Türkçe olarak açtı. Sayfaya buradan ulaşabilir. Kayıp ya da bulunan kişiler hakkında bilgi ecinebilirsiniz..

Bunu da seversin  Facebook eğlenmelik twitter evlenmelik
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim