Asker uğurlaması magandalığı!

Annekaz
6 Şubat 2013
Yorum Yok

Untitled-1

Dün gece eve gitmek için AŞTİ’nin önünden geçmek zorunda kaldık geçmez olaydık çünkü gecenin 12’sinde müthiş bir trafik vardı. AŞTİ önü genelde yoğundur ama bu kadarı.. Asker gönderme zamanı dedik sabrettik ama durum sadece trafik yoğunluğu değil..

Asker uğurlama adı altında tam bir magandalık ve vurdumduymazlık söz konusu sanki dünyadaki tek çocuk, onların askere giden OĞULLARI ! makas atmalar, arabaların içinde  sallanmalar, konvoyu bozmamak için trafikteki diğer araçları tehlikeye atmalar o AŞTİ’ye girene kadar neler neler bir de arabayı durdurup birbirleri ile konuşmuyorlar mı! 155’i arayıp şikayet ettim ben bu insanların bu çiğliğini çekmek beklemek zorunda bile değilken bir de trafikte canımı tehlikeye atıyorlar üstelik ya plakalar sökülmüş ya da Türk Bayrağı ile kapatılmış! bu da ayrı bir vatanseverlik olsa gerek.

Ben telefonu kapattım ne göreyim 50 metre ileride polis! Başka bir mesele olsa haklı haksız tepemizde biten polis böyle bir magandalığa izin veriyor. Neymiş “e asker uğurluyorlarmış ” böyle mi asker uğurlanır Güle güle Allah’a emanet ol denir gönderilir şehzademi gönderiyorsunuz sefere?

Dün gece Sultanbeyli’de bir asker uğurlama faciası yaşandı  genç bir anne ve 3 yaşındaki kızı yaralandı annenin durumu ağır küçük kız ise iyi,  önlem alınması için illa birilerinin ölmesi mi gerek yasaklansın böyle acayip asker düğün konvoyları! biz garip halk eşrafına da yazık! bakın daha erkek çocuk kız çocuk diye işin sosyolojik boyutuna bile girmiyorum!!

Bunu da seversin  Opera tatlısı nasıl yapılır - Kat kat çikolatalı lezzet
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim