Fırsat sitelerinden gelen mailleri tek seferde silin

Annekaz
20 Mart 2013
Yorum Yok

200302223-001

Seviyoruz fırsat sitelerini ucuza ucuza ayakkabı almak istediğin elbiseyi süper fiyata bulmak harika ama hiç bir indirim kaçmasın derken de mail kutumuz dolup taşıyor.

Ben mail adresi olarak hem iş hem de özel yazışmalarda g mail kullanıyorum seviyorum gmail kolay geliyor ama bir yandex kadar sınırsız değil, ve bir süre sonra o mailler birikiyor ve yerinizi daraltıyor ya da kalabalık bir mail kutusundan hoşlanmıyor da olabilirsiniz tabi.. Uzun süredir silmediğiniz mailler için çok pratik bir yöntem var. Gmail adresinize girin ve arama çubuğuna

from:(@…com)  yazın tabi … com olmaz hangi uzantıyı silmek istiyorsanız onu yazacaksınız mesea clubboon maillerini silmek istiyorsunuz  size gelen clubboon bildirimlerinden birine girin yukarıda size mail göndermek için kullandıkları mail adresi var [email protected] gibi bir şey olabilir. Mailinizdeki arama çubuğuna from:(@clubboon.net) şeklinde yazın aslında mailin tamamını yazabilirsiniz lakin info,bulten veya diğer isimlerle gönderdikleri için ‘@’ ve sonrası kısmı alarak kökten temizlik yapmış oluyoruz.

Aynı yöntemi From kalıbı altında her maile uygulayabiliriz tabi ki ..

a

Bu şekilde yazdıktan sonra arama tuşuna basın. Karşınıza o adresten gelen tüm mailler çıkacak tümünü yukarıdaki küçük kutudan seçin, çok sayıda mail seçtiğinizde en üst ortada bu aramaya uyan tüm iletiler seçilsin mi diye bir yazı çıkar seçilsin deyip çöp kutusu ikonuna tıklayın seçtiğiniz tüm mailleriniz çöp kutusuna taşınmış olur isterseniz çöp kutusuna gidip tek tıkla yine maillerinizi silebilirsiniz , silmezseniz zaten onlar 30 günde kendilerini imha ediyor :) hepsi bu kadar..

b


 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim