Fotoğraf makinası farkı

Annekaz
9 Ekim 2011
5 Yorum

Tabakta gördüğünüz  kurabiyeler  muhteşem görünüyor değil mi,  çünkü fotoğrafını çeken makina muhteşem yoksa kurabiyeler hazır bildiğiniz pastane kurabiyesi. Elime geçen Bir Nikon makinanın eseri denklaşöre basmanız yeterli ışık ayar kendisi ayarlıyor tam bizim gibi blogcuların ellerine layık. Aşağıda gördüğünüz eşofmanlı şahsiyet ise bendeniz yukarıda gördüğünüz kurabiye tabağını çekiyorum tabi deneme çekimleri makina benim değil ama içim gitti.

Bu da bizim makınanın eseri kötü bir fotoğraf,  güze bir çekim için ışık çok iyi ayarlanmalı (burada zamanında  minik bir ders eklemiştim) açı iyi olmalı vs bizim makina o zaman profesyoneller için çünkü bas çek olmuyor. Akşam yemek yaptınız diyelim neticede bu yemek yenip bitecek fotoğraflamak lazım florasan ışıkları ile berbat çekim yapılıyor tabi güzelim yemek fotoğrafı bir tuhaf lezzette oluyor. Ben yemek çekimlerini çoğu zaman koridorda yapıyorum :) evin en iyi ışık veren alanı orası ama Nikonla salonda da muhteşemler yaratabilirmişsiniz. Modelini bilmiyorum ama fiyatının minumum 2500 lira olduğunu biliyorum böyle bir makinaya ihtiyacım var ama bu aralar zor… Ah ah ne diyelim darısı bize :D

 

Bunu da seversin  5 aylık hamile olimpiyat sporcusu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
  1. Nesliname dedi ki:

    Canim sende alirsin insallah bir tane ilerde…

  2. ebru özgün dedi ki:

    aminn hepimize…

  3. efe dedi ki:

    Fotoğraf “makinesi” farkı :) Bu arada hırkalarımız da pişti oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim