Gecelik, Sabahlık ve Pijama Takımı Seçiminde Renk ve Model Tercihi

Annekaz
17 Eylül 2021
Yorum Yok

Kadınların en çok tercih ettiği giyim ürünleri içinde yer alan gecelik ve sabahlıklar, hem rahat ve konforlu bir deneyim için, hem de partnerlerin gözünde heyecan uyandıran bir tarz ortaya koymak için satın alınan ürünler. Sabahlık, gecelik ve bunlara ek olarak pijama takımları, taşıdıkları özelliklerle iyi bir deneyim sunmalı. Özellikle, sıcak yaz gecelerinde tercih edilen bu ürünler, bir elbise zarafetine sahip olmasının yanında, hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz ve sağlık açısından önem arz eden uyku sürecinde iyi bir deneyim için özenle seçilmeli. Birçok kadının aklındaki soru, hem gecelik ve sabahlıklarda, hem de pijama takımında kumaş ve renk seçiminde nelere dikkat edileceği. Peki bu sorunun yanıtı ne?

Gecelik ve Sabahlık Seçiminde Hangi Renk ve Kumaşı Tercih Etmeli?

Bir gecelik ya da sabahlık satın almayı düşünüyorsanız ilk olarak hangi dönemde ve hangi niyetle kullanacağınızı düşünmelisiniz. Genellikle gecelikler yaz döneminde tercih edilir, aynı şekilde sabahlık modelleri de, birçok kadının sıcak aylarda tercih ettiği ürünler. Bunun nedeni, elbise formuna yakın olmaları ve kış için genelde ön planda olmamaları. Kumaş türü seçimi, yukarıda bahsettiğimiz gibi, amacınıza ve yaratmak istediğiniz konsepte göre değişebilir. Örnek vermek gerekirse yaz döneminde terletmeyen ve teri emen sabahlık ve gecelikler tercih edilir, bu amaç için de saten kumaşlar ön planda. Alternatif olarak pamuk kumaşlı gecelikler, daha sıcak tutan yapıları ile düşünülebilir. Pamuk ya da saten kumaş fark etmeksizin, önemli olanın kalite olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Suwen sabahlık ve gecelik modelleri, uzun yıllar boyunca kullanıma uygun güçlü formları ile, iddialı giyinmeyi seven kadınların tercihi. 

 

Sabahlık ve gecelikte renk seçimine geldiğimizde ise, ten renginin önemine vurgu yapmak gerekiyor. Ten rengi esmer olanlar için açık renkli modeller, açık ten rengine sahip kadınlar içinse daha canlı renkler düşünülebilir. Böyle bir kombin, geceliğinizi ya da sabahlığınızı, daha çok ön plana çıkaracaktır.

Bunu da seversin  Kol örgüsü ile 30 dakika atkı

Pijama Takımı Alırken Hangi Renk ve Hangi Kumaş?

Keyifli bir uyku için ve ev ortamında, konforlu ve şık bir konsept ortaya koymak için pijama takımı seçimi de son derece önemli. Bununla birlikte, pijama takımı nasıl seçilir sorusu birçok kişinin aklını kurcalıyor olabilir. Pijama seçiminde birçok detay olsa da, en önemlisi tabii ki mevsim etkisi. Kışın ince bir pijama ya da yazın kalın bir pijama, terlemenize, üşümenize ve hasta olmanıza neden olabilir. Bu nedenle ilk dikkat edilmesi gereken hava şartlarına uygun bir kumaş tercih etmek. Kış için pijama önerilerinde genellikle sıcak tutma özelliğine sahip olan pamuk ve kadife modeller ön plana çıkar. Bununla birlikte pamuk tercih etmenin diğer bir avantajı, teri emmesi ve daha kaliteli bir uyku deneyimi sağlamasıdır. Pijama takımı seçiminde renk tonlarının önemine gelirsek, renklerin yarattığı ambiyansın önemine işaret etmemiz lazım. Sarı gibi hafif tonlar daha huzurlu bir deneyim sağlarken, yeşil renk pijama takımları ise içsel enerjinizin daha yüksek olmasını sağlar. 

 

Pijama takımı, sabahlık ve gecelik modellerinde herkese hitap eden renkler, tasarımlar ve kumaşlar ile, geniş bir ürün skalası sunan Suwen dünyası, sizi de bekliyor. En kaliteli ve uygun fiyatlı modelleri keşfedebilir, online alışveriş ayrıcalığı ile anında satın alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim