Grip ve soğuk algınlığına üçü bir arada tarif

Annekaz
2 Ekim 2016
Yorum Yok

Mevsim değişikliği, havaların soğuması soğuk algınlığı ve grip demek özellikle çocuklar ve yaşlılar çok daha zor atlatıyor. Grip için bitkisel kürleri sevenler zencefili çok iyi bilirler. Zencefil karışımları hem boğazı rahatlatır hem öksürüğü azaltır. Balgam sökücü etkisi ile gribin çabuk atlatılmasını sağlar.

GRİP İÇİN EV YAPIMI ZENCEFİL KÜRÜ TARİFİ

Bu tarif 1 yaş altı çocuklar için uygun değildir.

1 yumurta büyüklüğünde taze zencefil

1 adet limon

3 kaşık bal

Zencefilin kabuğunu kazıyın yıkayın robota atın limonu yıkayın kabukları ile beraber dilimleyip robota atın, balı ekleyin ve macun kıvamına gelene kadar parçalayın. Küçük bir kavanoza koyup dolapta uzun süre saklayabilirsiniz.

zencefil kuru oksuruk

Kullanışı: Boğazınız ağrıdığında ya da soğuk algınlığı başında bir bardak kaynar suya iki  – üç tatlı kaşığı katıp içebilirsiniz. Taze zencefil bir daha acıdır kaç kaşık içeceğinize siz karar verirsiniz. Aynı tarifi sütle içerseniz uykusuzluk, kabızlık mide üşütmesi gibi pek çok rahatsızlığa da iyi geldiğini göreceksiniz. Salep gibi içebilir biraz tarçın ile tatlandırabilirsiniz.

Bu karışım öksürük için çok iyidir lakin şunu unutmamak gerek öksürük başlar başlamaz bu üçü bir arada karışımına da başlamalısınız. İlerleyen öksürük çok yorar geceleri uyutmaz ve en kötüsü boğazı tahriş eder bir şey yiyip içmek çok zorlaşır bu da güçten düşürür.

Bunu da seversin  Alüminyum Folyonun 7 şaşırtıcı kullanım alanı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim