Hangi Ana Kucağı Sizin için En Uygunu?

Annekaz
31 Mayıs 2021
Yorum Yok

Aileler bebekleri daha doğmadan uzun alışveriş listeleri hazırlar ve pek çok ihtiyacı tamamlamak ister. Bebek ana kucağı da bu listelerin en başında yer alır. Ana kucağı bebeklerin hem arabada hem de evde kolayca taşınmasını, uyurken ya da oynarken rahat etmesini sağlayan koltuklar olarak tanımlanabilir. Bu koltuklar sağladıkları konfor ile adeta bebeklere anne kucağında yatıyormuş hissi verir. Bebekler uzun süre boyunca bu koltuklarda rahat ve huzur dolu bir şekilde yatabilir. Her zaman bebeğinizi gözünüzün önünde tutmak istiyor ama sürekli kucağınızda gezdirmeyi tercih etmiyor olabilirsiniz. Her dakika kucakta taşınan bebekler zamanla ebeveyne bağımlı hale gelebilir. Bu durum uzmanlar tarafından da önerilmemektedir. Anne kucağının konforlu koltuğu sayesinde bebeğinizi her an gözünüzün önünde tutabilirsiniz. Bu sayede işlerinizi tamamlarken bebeğinizi sürekli kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda araç içinde de ana kucağı kullanımı hem konfor hem de güvenlik açısından oldukça önemlidir. Bebeğinizle birlikte güvenli bir şekilde seyahat etmeniz için araç ana koltuğu kullanmanız önerilir. Farklı pek çok ana kucağı modelleri bulmak mümkündür. Ana kucakları arasından kullanım alanınıza, isteklerinize ve bebeğinizin ihtiyaçlarına en uygun olanı seçebilirsiniz. Ana kucağı özellikle koltuk olarak sunulan ürünlerin yanı sıra kanguru modelleriyle de ön plana çıkar. Kanguru ana kucağı kullanan ebeveynler rahatlıkla bebeklerini taşırken aynı zamanda kendi hayatlarını da kolaylaştırabilirler. Özellikle yeni doğan bebekler sürekli anneleri ile birlikte olmak ve onları yanında hissetmek ister. Ana kucağı tercih ederek bebeğinizle aranızdaki duygusal bağı güçlendirebilir ve aynı zamanda bebeğinizi her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Buna ek olarak, evde ve arabada kullanabileceğiniz pek çok alternatif ürün de mevcuttur. Bu ürünleri inceleyerek kendiniz ve bebeğiniz için en uygun modeli satın alabilirsiniz.

 

 

Ana Kucağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ana kucağı özellikle bebekler için olmazsa olmaz bir üründür. Bebeklerin evde, dışarıda ya da arabada güvenli ve rahat bir şekilde kalmasını sağlayan bu ürünlerin seçimini yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz önerilir. Bu noktalar arasında şunlar sayılabilir:

  • Seçeceğiniz ana kucağı, bebeğinizin vücudu ile uyumlu olmalıdır. Ergonomik anlamda bebeklerin taşınması ve uyuması için özel olarak tasarlanan modellerden birini satın alabilirsiniz.
  • Ana kucağının güvenli olması en çok önem vermeniz gereken konuların başında gelir. ECE R44-04 ve UN R129 gibi uluslararası güvenlik standartlarına sahip ana kucağı ya da oto koltuğu modellerini satın almanız önerilir. Bu ürünler darbe ve devrilme gibi farklı testlerden geçerek bebeğiniz için en uygun konforu sunar.
  • Seçilecek ana kucağı bebeğin ağırlığına uygun olmalıdır. Bebeğinizin kaç aylık olduğundan ziyade, kilosunu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Bu şekilde yapacağınız seçimler ergonomik açıdan da uyumlu olabilir ve bebeğinize ideal bir konfor alanı sunabilir.
  • Seçilecek ana kucağının kolay bir şekilde temizlenmesi ebeveynlerin dikkat ettiği hususlardan biridir. Tercih edeceğiniz ürünün kolay temizlenebilir kumaşlardan ve malzemelerden üretilmiş olmasına özen göstermeniz önerilir.
  • Ana kucağının üretildiği kumaşların nefes alabilir, nem ve ıslaklık tutmaz yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Bebekler her geçen gün büyümeye devam edeceği için, seçeceğiniz ürünün özellikle sırt kısmının açılabilir yapıda olması önemlidir. Sırt kısmından ayarlanabilir modeller sayesinde, satın alacağınız ürünü daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Seçeceğiniz ana kucağının hafif ve pratik bir kullanıma sahip olması gerekir. Özellikle ebeveynlerin ana kucağını taşırken rahat etmesi oldukça önemlidir.

Ana kucağı fiyatları ve modelleri geniş bir yelpazede kullanıcılara sunulur. Her bütçeye uygun ana kucağı çeşitleri mevcuttur. Bu seçenekler arasından belli kriterlere dikkat ederek seçimlerinizi gerçekleştirebilir, bebeğiniz için sağlıklı ve konforlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

Ana Kucağı Özellikleri

Manuel ya da otomatik ana kucağı modelleri pek çok farklı özellikte üretilebilir. Ana kucakları genellikle çarpışma testi puanına sahiptir. Çarpışma testi sonucu, ürünün dayanıklılığını ve güvenilirliğini gösterir. Seçimlerinizi yaparken çarpışma testi puanına dikkat etmeniz önerilir. Buna ek olarak, ana kucaklarının yan ve arka darbelere karşı koruyucu özellikte olması gerekir. Pek çok modelin dış kabuğu sert malzemeler kullanılarak üretilir. Bazı markalar özellikle oturma yeri ve bacak kısımlarına ekstra sert köpük ekleyebilir. Tüm bu eklemeler bebeğinizin güvenliği içindir. Üstün güvenlik teknolojisi ile tasarlanan modeller ebeveynler tarafından tercih edilir. Bazı modellerde gölgelik ya da tente bulunabilir. Bebeklerin cildi oldukça hassastır; güneş ışınları, rüzgar ya da yağıştan hızla etkilenebilir. Bu nedenle gölgelik ya da tente bulunan modeller tercih sebebidir. Ana kucağı modellerinin koltuk yapısı da önem verilmesi gereken konular arasında gösterilebilir. Koltuklar genel olarak yumuşak ve konforlu minderler kullanılarak üretilir. Aynı zamanda, ergonomik olarak her açıdan yumuşak pedlerle bebeğinizin vücudunu destekleyen özelliğe sahip modeller de mevcuttur. Özellikle bebeğin başını yasladığı kısımda yumuşak köpükler kullanılır. Yan, arka ve baş kısımlarından yumuşak pedlerle desteklenen bebekler daha konforlu bir şekilde yatabilir. Ana kucakları farklı ağırlıklara sahip olabilir. Çok ağır modeller olduğu gibi hafif modeller de mevcuttur. Üretimde kullanılan malzemeler, ürünlerin ağırlığı üzerinde etkilidir. Ana kucağı alırken bebeğiniz için en güvenilir, en kaliteli ve aynı zamanda kendiniz için de en hafif olan ürünü seçmeniz tavsiye edilir. Aksi takdirde bebeğinizi ana kucağı içinde taşırken zorlanabilirsiniz. Ana kucağında en önemli konulardan biri de emniyet kemeridir. Ürünlerin kaliteli bir emniyet sistemi özelliği bulunmalıdır. Buna ek olarak, emniyet kemerinin ve tokasının bebeği rahatsiz etmeyecek özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Ana kucağı modelleri farklı boyutlarda olabilir. Pek çok modelde boy ayarı özelliği bulunur. Seçilecek ürün farklı boy kademelerini ayarlama özelliğine sahipse oldukça kullanışlı ve fonksiyonel olduğu söylenebilir. Ana kucağı sabit duruyorken pratik bir şekilde boy ayarı yapılabiliyorsa bu ebeveynler için tercih sebebidir. Büyüyebilen ve farklı kademelerle boyutu ayarlanabilen ürünler sayesinde bebeğinizin gelişim sürecinde yeni bir ürün almanıza gerek kalmaz.

Bunu da seversin  Anne sütünü artırmak için bira

Ana Kucağı Modelleri

Ana kucakları farklı materyaller kullanılarak üretilir. Demir, plastik ve ahşap bu materyallere örnek olarak verilebilir. Demir ve ahşap ana kucağı modelleri sağlam ve uzun ömürlü yapıları ile ön plana çıkmayı başarır. Ana kucağı, tasarımları ve özellikleri itibarıyla size geniş seçenekler sunar. Bazı ana kucağı modelleri sallanma özelliğine sahiptir. Sallanan ana kucağı özellikle bebekler tarafından çok sevilen modellerdir. Sallanan modeller otomatik ya da manuel olabilir. Manuel ürünlerde, sallanan bir mekanizma bulunur. Bebeğinizi yatırdıktan sonra ileri ve geri hareketlerle onu sallayabilirsiniz. Otomatik sallanan ana kucağı ise oldukça konforludur. Kendi sallanan ana kucağı modelleri genel olarak bir düğme ya da kol yardımı ile çalışır. Sallanan ana kucağı bebekler için de oldukça keyifli ve eğlenceli modellerdir. Elektrikli ana kucağı bebeklerin rahat bir şekilde uyumasına yardımcı olur. Otomatik modellerde farklı sallanma kademeleri mevcuttur. Dilediğiniz ayarı seçerek bebeğinizin belirli bir tempoda aşağı ve yukarı hareketlerle sallanmasını sağlayabilirsiniz. Ana kucakları pek çok farklı özellikle sunulur. Bazı modellerde ninni sesi özelliği de mevcuttur. Uyku saatlerinde hem sallanan hem de ninni söyleyen ana kucakları sayesinde bebeğinize huzurlu bir ortam sağlayabilirsiniz. Ninni söyleyen ana kucaklarının yanı sıra tepe kısmında oyuncak bulunan modeller de ebeveynler tarafından tercih edilir. Oyuncaklı ana kucağı özellikle bebeklerin ilgisini çekmeyi başaran modeller arasında gösterilebilir. Oyuncaklı modellerdeki pelüş hayvanlar ve çıngırak gibi ses çıkaran ürünler bebeklerin ilgi odağı haline gelir. Titreşimli ana kucağı modelleri de ebeveynler tarafından sıkça tercih edilen bir alternatiftir. Titreşim sağlayan modeller üretilirken belirli güvenlik testlerinden geçer, bu nedenle ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Titreşimli ana kucağı modellerinde titreşim bebeklerin popo kısmından verilir. Titreşimli ana kucağı, kolik bebekler için tavsiye edilen bir modeldir. Kolik bebeklerde fazlasıyla gaz problemi olur. Titreşimli ana kucağı kullanan ebeveynler, titreşim etkisi ile bebeklerinin rahatça gaz çıkardığına şahit olabilir. Gaz problemi yaşamayan bebekler gün içinde daha huzurlu olabilir, rahatça uykuya dalabilir.

Ana Kucağı Kullanım Dönemi

Ana kucağı bebeklerin konforlu bir ortamda taşınması için annelerin kurtarıcısı olarak kabul edilen ürünler arasında gösterilebilir. Ana kucağı sayesinde hem evde hem de seyahatlerinizde bebeğinizi konforlu bir şekilde taşıyabilir, mamasını yedirebilir ve uyutabilirsiniz. Ev tipi ana kucağı genellikle bebek üç aylık olduktan sonra kullanabileceğiniz bir üründür. Ev tipi ürünler ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Özellikle yeni doğan bebeklerin sürekli düz bir zeminde yatırılması önerilir. Bazı ana kucağı modelleri yeni doğan bebekler için kullanılmak üzere özel olarak üretilir. Bu ürünler bebeklerin rahat etmesi için dümdüz olabilme özelliğine sahiptir. Yeni doğan bebekler için özel olarak üretilen ve dümdüz olabilen ana kucağı modellerini doğumdan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Üç ayını dolduran bebeğinizi, eğer doktoru da uygun görüyorsa ev tipi ana kucağına yatırabilirsiniz. Uzmanların da önerdiği gibi, bebeğinizi gün boyunca ana kucağı içinde yatırmamanız gerekir. Özellikle gelişimleri devam eden bebekler belirli aralıklarla hareket ettirilmelidir. Gün içinde bebeklerin yaklaşık 1,5- 2 saat ana kucağına yatırılması ideal bir süre olarak kabul edilir. Ana kucakları modelden modele değişiklik göstermekle birlikte, 0 ile 13 kg arasındaki bebekleri taşıyabilecek kapasitelerde üretilir. Bu ürünleri, bebeğiniz yaklaşık 83 cm uzunluğa erişinceye kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Farklı bebek gruplarına özel olarak üretilen ana kucağı çeşitlerini akakce.com’da bulabilirsiniz. Seçim aşamasında ürünün tasarımı, malzeme kalitesi ve fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra fiyatı da oldukça önemlidir. Akakçe’den pek çok markanın farklı ana kucağı tasarımlarına ulaşmanız mümkündür. Kampanya ve indirim dönemlerinde bazı ürünleri çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Modeller arasında kararsız kalırsanız, kullanıcı deneyimlerini yansıtan ürün yorumlarından ve önerilerinden faydalanabilirsiniz. Sayfa üzerinden avantajlı fiyat seçeneklerine ulaşabilir ve bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz. Bebeğiniz için uygun gördüğünüz ürüne ait son 6 aylık fiyat değişimlerine bu platformdan kolayca erişebilirsiniz. Buna ek olarak, ana kucağı modellerinin son 6 aylık fiyat değişimlerini ve güncel fiyatlarını karşılaştırabilir, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Akakçe sayesinde farklı markalara ait ürünlerin özelliklerini de karşılaştırabilirsiniz. Sayfa üzerinden, tek ekranda sıralanan karşılaştırma sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Ürün fiyatlarını en düşükten en yükseğe doğru sıralayabilir, bu sayede bütçenize uygun ana kucağı modeline kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda hoşunuza giden farklı modelleri takip listenize ekleyebilirsiniz. Takip listenize aldığınız üründe bir indirim fırsatı olduğunda sistem üzerinden bildirim alabilirsiniz. Böylece bebeğiniz için en ideal ana kucağını cazip fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.