Yeni doğan bebeklere nasıl banyo yaptırılır?

Annekaz
3 Ocak 2015
Yorum Yok

Yeni doğan bebeklerin banyosu her zaman anne adaylarını tedirgin eder, bebekler hem çok nazik hem de çok kuvvetlidir. Bebeğinizin ilk banyosunu yaptırırken eşinizden annenizden yardım alabilirsiniz, ama tek başınıza da banyo yaptırabilirsiniz sadece dikkatli ve sabırlı ve planlı olmak lazım.  bebekler için banyo küvetleri oldukça kullanışlıdır banyo yaptırmadan önce giyilecek kıyafetler havlular kullanılacak malzemeler tam olarak hazırlanmalı çünkü bebekler çıplakken huzursuz olurlar ve kolay üşürler o yüzden hızlıca üstünü değiştirmek kurulamak önemli.

Banyo küvetinin içine yumuşak bir bez yada ince bir sünger serebilirseniz bebeğinizi bırakmak zorunda kaldığınız zaman yumuşak bir alana temas etmiş olur. Su sıcaklığını dirsek ile ölçebilirsiniz ılık oda ısısında bir su yeterli olacaktır. Şampuan olarak yeni doğan için satılan pek çok şampuan uygundur klasik sabun cildi kurutur o yüzden beyaz sabun tarzı sabunlar bebeğin doğal yağ dokusuna zarar vereceği için önerilmiyor.

Banyodan sonra bebeği havlu üzerine yatırıp hemen sarın ve kurulayın önceden hazırladığınız kıyafetleri giydirin bebeğiniz banyo sırasında ve banyo sonrası ağlayabilir pek çoğunun nedeni çıplak kalması belki de hafif üşümesidir onun için çabuk giydirmek önemli. Bebeğinize doğumdan itibaren sık sık banyo yaptırırsanız zamanla alışacak ve bir daha banyolarda ağlamayacaktır. Banyoyu gece uykusundan önce yaparsanız bebek daha rahatlamış olarak uyurlar.

Bunu da seversin  Annelere 10 muhteşem emoji önerisi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim