Bebeklere İngilizce nasıl öğretilir?

Annekaz
20 Temmuz 2017
Yorum Yok

Dil öğrenmek size çok mu zor geliyor? Size çok zor gelen yabancı bir dil öğrenme bebekler için ‘bebek oyuncağı’ Bebeklere İngilizce nasıl öğretilir?   ya da en çok sorulan hali ile bebeklere  ikinci bir dil nasıl öğretilir? Üstelik evde ikinci bir dil ya da ingilizce konuşulmazken?

Yıllarca hem bilim insanları hem de anne babalar çocukların ikinci bir dili konuşmasının hem sosyal hem de akademik manada çok faydalı olduğunu söyleyip dururlar ki bu kesinlikle gerçektir ikinci bir dili konuşan bebeklerin beyinleri çok daha aktif olduğu da kanıtlandı.

BEBEKLERE İNGİLİZCE NASIL ÖĞRETİLİR?

Sorun şu ki iki hatta üç dili birden konuşan ailelerde bebekler konuşulan dilleri kolayca öğrenebiliyorancak tek dil konuşan ailelerde bebeğe ikinci bir dil nasıl öğretilir?

Washington Üniversitesi Öğrenme ve Beyin Bilimleri Enstitüsünde bu konu ile ilgili bir araştırma yapıldı 17 Temmuz’da yayınlanan makalede  evde ikinci bir dil konuşulmadan bebeklerin yabancı denebilecek bir dili konuşmayı günde sadece 1 saatlik bir çalışma ile öğrenebildiği yazıldı.

Araştırmayı yapan bilim adamları Avrupa’da 4 çocuk merkezinden özel geliştirdikleri İngilizce müfredatı denediler. 16 eğitimci bebeklere nasıl ingilizce öğretecekleri konusunda eğitim aldıktan sonra 280 bebek için kolları sıvadılar.

Yöntemde basit günlük kullanılan kelimeler oyunlar ve görsellerle abartılı ses ve mimiklerle bebeklere 1 saatlik İngilizce oyun ve drama türünde yöntemle aktarıldı.

Bebeklere İngilizce nasıl öğretilir?

7 ile 33  aylık bebekler  arasında yapılan eğitimde  18 hafta boyunca günde bir saat İngilizce konuşma yapıldı. Her iki gruptaki çocuklar 18 haftanın başında ve sonunda İspanyolca ve İngilizce olarak test edildi. Çocuklar ayrıca İngilizce öğrenmeyi kaydeden hafif aletler takıldı Kayıtlar, her çocuğun kaç tane İngilizce kelime ve cümle söylediğini belirlemek için analiz edildi araştırma sonunda çocuklar 74 kelimeyi öğrenmiş ve 18 farklı ingilizce cümle kurabiliyor duruma gelmişti.

Bunu da seversin  Harika bir doğum hikayesi

Bebeklerinin ingilizce öğrenmesini isteyen aileler 7 aydan itibaren günde 1 saat ayırarak İngilizce öğrenmesine yardımcı olabilirler bebekler ve büyükler için ingilizce oyun ve uygulamalar bu konuda size çok yardımcı olacaktır ingilizce basit çizgi filmler sevdiği şarkılar el oyunları mimik ve drama yöntemi ile bebeğe dinletilebilir. Bebeklerin beyni sünger gibidir gelişim aşamasında ne verirseniz onu alır ve tüm hücrelerine işler..

Bebeklere ingilizce öğretme, bebeklere ingilizce nasıl öğretilir ingilizce bebek şarkıları bebeklere ingilizce dersi

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim