Hediye Tatil kazandınız

Annekaz
7 Ocak 2011
1 Yorum

Alışveriş merkezleri önünde elinde bilmem ne turizme ait broşürlerle “efenim 1 dakikanızı  alabilir miyim yeni kurulan bir şirketiz ve hediye çekilişimiz var kazanırsanız sizi tatile gönderiyoruz” diyerek iletişim bilgilerinizi alan kızlar vardır, bilirsiniz. Aslında bu kızların hiç kabahati yokta o sizin bilgilerinizi doldurup gönderdikleri çakma şirketler başınıza çok büyük işler açabilir.

Siz bu bilgileri verirsiniz aradan yaklaşık 2 hafta geçer ve neşeli bir ses tebrik ederiiiz bizden hediye kazandınız deyip sizin heyecanlı tepkinizle beraber anlatır da anlatır, sizi bir hafta tatile göndereceklerdir ama bir şartları var devre tatil almanız gerekmektedir ücretler küçük küçüktür e bedava da tatil deyip sizi ofislerine davet ederler sizde tıpış tıpış gidersiniz. Bir sürü kağıda imza atar ve böylece ayvayı yemiş olursunuz, ben gidip de adam gibi tatil yapanı görmedim gidip de rezil olan çok ama bunun yanı sıra çıkmak istediğinizde senede bir kere gittiğiniz belki de hiç gitmediğiniz tatil yeri için sizden aidat onarım bakım vs ücreti adı altında bir sürü masraf çıkartırlar, lanet olsun ödeyip kurtulayım dersiniz orada  görevli olduğunu söyleyen kişiye para çıkartırsınız, bir süre sonra şirkette böyle bir çalışan yok deyip parayı göndermediğinizi iddia ederler.. Of. Ben yazarken yoruluyorum, uğraşmak kim bilir ne kadar sinir bozucudur. Kapıdan yapılan alışverişlerde her zaman risk var ama caymak da var sizi ofislerine çağırıyorlar ki yasal olarak kapıdan satış olmasın.

Bugün beni aradılar, eşim vermişti numarayı ben biliyorum farkındayım da kızın bir kabahati yok, neyse telefonda neşeyle tebrikler tatil kazandınız diyen hatuna , Orada neler olduğunu ve nasıl bir yöntemle iş çevirdiğinizi biliyorum bu durumda bana tatil hediyemi anlatmaya devam edecek misin dedim. O kem küm gevelerken ben telefonu kapattım.

Bunu da seversin  Japonların eğlence anlayışı

Türkiye’de akıl almaz yöntemlerle insan dolandırılıyor, daha bugün yolda çevirdiği adama ben Cumhuriyet başsavcısıyım hesabını hackerlar ele geçirmiş bütün paranı şu hesaba yolla da paranı korumaya alalım deyip dolandırıldı zavallının teki, telefonla arayıp ben emniyet amiriyim deyin binlerce kontör yükletenleri her gün okuyoruz, mesaj atıp bedava chekup kazandınız diyenleri saymıyorum hatta içi hurdayla dolu koliyle gelip  ödemeli paketiniz var deyip para alan sahte kargocuları da saymamayım.. Saymayacağım o kadar çok ufak tefek dolandırma şekli varkii..Yani Gözünüz açık olsun..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. KelebekGibi dedi ki:

    Aman Allah'im neler cikiyor neler…Insanlar bu üstün zekalarini baska islere kullansalar ne faydali olur halbuki..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.