Hello Kitty Kurabiye

Annekaz
23 Şubat 2012
2 Yorum

Biliyorum bunlar da ne diyeceksiniz kesinlikle benden yemek blogu olmazmış, kurabiyelerin fotoğrafını çekemeden çocuklara kurban gidiyor çünkü… ya da çekiyorum makinadan siliniyor..

Her neyse Hello Kitty kurabiyelerin kalıbını bilgisayar ekranına bir kağıt koyarak çıkarttım :) yani eski usul kopya çektim Çizdiğim kağıdı açtığım klasik kurabiye hamurumun üzerine koyup ince uçlu bir bıçakla kestim ve pişirdim. Royal icingle orjinaline benzer şekilde süslemeye çalıştım.

Royal icing kolay bir malzeme değil tecrübe gerektiriyor iyi malzemeler iyi aletler istiyor jelatin külahlarla ancak bu kadar ama icingle oynamayı çok seviyorum.

Çocuklar da bu tür kurabiye işlerini tabi ki çok seviyor. Aynı yöntemle kalıpsız olarak gelin damat kurabiyeleri hazırlamıştım.. Bu tür tematik kurabiyelerde  kalıp şart değil mesela kar tanesi kurabiyelerini karton kalıpla hazırlamıştım, zaten topu topu üç tane yaptım.. kullandığım Hello Kitty görseli bu..

 

Bunu da seversin  Mini kurabiye ev
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Dilara Özgören dedi ki:

    Çok şeker ^^ Ellerine sağlık

  2. Saadet (Fransali Gelin) dedi ki:

    ellerine saglik anne kaz super yapmissin :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim