Mini kurabiye ev

Annekaz
27 Aralık 2012
Yorum Yok

Minik kurabiye evler nasıl da sevimli görünüyor değil mi? sabah kahvesinin yanına bir iki ev götürmek vardı ama malesef bu muhteşemm kurabiye evler benim tarifim değil.

Aslında yapılır ama böyle bir güzelliği yapmak için geniş bir zamana ihtiyaç var benim gibi uyumaya bile vakti kıt ayıranlar için değil. Kurabiye hamuru  verilen kalıplarla kesilip benim yılbaşı kurabiyeleri yaptığım royal icing ile birleştiriliyor. ( tamam benimkiler bu kurabiyelerin yanında zavallı gibi kalıyor ama kadın profesyonel :)

kurabiye ev

Bu tür kurabiyelerde hamur kalınlığını eşit açmak ve açtıktan sonra kesmeden önce buzdolabında 15 dakika bekletmek çok önemli gerisini biliyorsunuz zaten pişen kurabiye parçaları royal icing ile yapıştırılır.

Royal icing bisküvi ev

o zaman 11 yaşında olan Kızım bisküviden royal icingle ev inşa etmişti neden kurabiye ile daha güzellerini yapmayalım..Bakalım  boş bir vakitte inşallah :)

 

Bunu da seversin  Çift Hazneli Air Fryer Kullanmanın Artıları ve İpuçları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim