İkinci el alışveriş uygulamaları ve deneyimlerim

Annekaz
1 Kasım 2017
3 Yorum

ikinci el alışveriş  uygulamalarını çok seviyorum çünkü çok uygun fiyata ayakkabı çanta buluyor bir kaç kere giyip ya da kullanıp yine satabiliyorum hem bu sayede istediğim gibi giyinebiliyor ya da uygun fiyatlı ikinci el alışveriş yaparak evime katkı sağlıyorum.

3 çocuklu anne olmak kolay değil illa bir yerden tasarruf edeceksiniz bütçe delik vermesin bir de  çocuklar büyüdükçe gerçekten ihtiyaçları da büyüyor. İki genç kız bir genç erkek annesi olarak indirimleri kovalayıp sezon sonu ayakkabı ve giyecekleri araştırır oldum ama  sadece bu da yeterli değil. Mesela bir kaç kere giyecekleri bir sandalet için  çok fazla para vermek istemiyorsam ilk baktığım yerler ikinci el alışveriş uygulamaları.

İkinci el kıyafet satan uygulamalar

Önce kıyafetlerden başlayım pek çok ikinci el uygulaması var ama hem iyi yorum almış hem komisyonu az hem de pek çook kişinin kullandığı popüler ikinci el satış uygulamalarından başlamak istedim.

moda cruz

Modacruz en sevmediğim ikinci el alışveriş uygulaması çok kullanışsız çok karmaşık sürekli donuyor ya da hata veriyor bunun yanında lüks ve marka şeyler satıldığı iddia ediliyor o yüzden  satıcıların fiyatları uçuk. Yani neredeyse mağazanın fiyatı ile aynı çok lüzumsuz eğer lükse hitap edecekse acilen uygulama sorunları giderilmeli ayrıca en yüksek komisyon alan yer burası satış başı yüzde 20 komisyon kesiyor kargo ücretsiz uygulaması yok.

İKİNCİ EL ALIŞVERİŞTE EN ÇOK SEVİLEN SİTELER

letgo ikinci el satis

Letgo çok başarılı bir ikinci el alışveriş uygulaması New York merkezli bunu çok az kişi biliyor galiba. Komisyon vs yok haliyle kredi kartı ödeme seçenekleri yok sadece karışıklı güven ve anlaşma üzerine kurulu. Çevremdiklerin sattıkları muhteşem bir ayrıntı diyelimki acil olarak matkaba ihtiyacınız var çevremdikerin sattıkları bölümünden ulaşıp pazarlık yapıp gidip ya da o kişi size getirip bir kaç saat hatta dakika içinde satış ya da alış yapabilirsiniz.

Pazarlık özelliği insanlara soru sorma cevap alma özellikleri pratik ben burdan kahve makinesi sattım da aldım da.. Kahve makinesini sattığım kişi apartmanın önüne geldi makineyi verdim paramı aldım, ya da minik bir kahve makinesi aldım kişi ile görüştüm parasını ödedim kargoya verdi ve sağ salim benim elime geçti. Letgo ikinci el kıyafet için değil de ev eşyaları oyuncaklar ve diğer ihtiyaçlar için daha uygun. Otomobil satışı da başladı.. Yorum kısmı ve ufak tefek teknik sıkıntılar dışında güzel bir uygulama.

Bunu da seversin  Marjin ayakkabı alışverişim

ÜCRETSİZ KARGO SEÇENEĞİ ÇOK CAZİP

dolap ikinci el

Geldik deliler gibi kıyafet ve aksesuar hatta kozmetik ürünü satın alabileceğiniz uygulamalara  Dolap en çok sevilen ikinci el satış  uygulamalarından birisi yüzbinden fazla kişi kullanıyor tabi bunların yüzde 98 i kadın :) Dolap’da komisyon yüzde 20. Üstelik hemen hemen bütün kargolar ücretsiz yani 10 liraya gömlek alıp evinize ücretsiz gelmesini sağlıyorsunuz. Kargo firmaları ile anlaşmaları var  bu harika bir artı çünkü kargo ücretleri Türkiye’de aldı başını gitti.

Dolap kolay kullanımı , ve kategorileri ile karışıklığa neden olmadan rahatça geziliyor beyaz bir gömlek satın almak isterseniz ister yeni etiketli ister kullanılmış seçerek yüzlerce beyaz gömlek görüyorsunuz pazarlık da yapabiliyor satıcı ile anlaşabiliyorsunuz. Mayo dan paltoya kozmetiklerden terliklere kadar her şey var. Dolap uygulaması ile hem satış yapar evdeki giymediklerinizden kurtulursunuz hem de istediğiniz kıyafetleri çok ucuz bulabilirsiniz. ben seviyorum. Ayrıca sattıklarınızın parasını çekmeden başka harcamalar için kullanabiliyorsunuz.

gardrops uygulama

Gardrops da dolap gibi ikinci el alışveriş uygulaması kıyafetler makyaj malzemeleri pek çok kategorisi var burada da komisyon yüzde 20 ama 50 tl üzeri yüzde 10’a indiriliyor. Telefonumda yüklü olan ve bir kıyafet alacağım zaman ilk baktığım yerlerden birisi. Eksileri de var elbette hala teknik sıkıntıları var ama [email protected]  yazınca gün içinde çözüm uluyorlar.satılanları gösterme seçeneği yok aradığınız zaman hepsi çıkıyor bu da karmaşaya neden oluyor.

Yine de aradığımı bulduğum telefonumdan silinmeyecek uygulamalardan birisi. Bazen ünlü butikleri oluyor çok ucuz değil ama güzel kıyafetler çıkıyor arada bir yoklamak şart tabi..

Bu uygulamalar size zaman ve para kazandıracak  ikinci elde harika fırsatlar var, ikinci el kozmetik ve iç çamaşırı dışında her şeyi alınabilir görüyorum :) Ücretsiz kargo seçenekleri ile harika kıyafetle aldım henüz pek satış yapamasam da bence ucuz giyim için harika bir yöntem .

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. SEVGİ YILDIZ dedi ki:

    İYİ OLDU BU YAZI ,TEŞEKKÜRLER CANIM

  2. Hilal dedi ki:

    Kargo geldiğinde kutunun üzerinde sitenin adı oluyor mu dolap gardrops vb gibi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.