İnsan ne kadar insan?

Annekaz
26 Haziran 2014
Yorum Yok

Dünyanın en zengin insanları ve ülkeleri..Zenginlik öyle sanıldığı gibi ahım şahım bir şey olmasa gerek. Çünkü zenginlik tanımlamaları çağdaş ve müreffeh bir ülke tanımları ile doğru orantılı.. Dolayısı ile de sosyal yaşantıda insanların en üst seviyede saygı gördüğü, eşitlik kurallarının hızlı çalıştırıldığı bilginin ve hakların eşit paylaştırıldığı ülkeler demek.. O zaman bu zalimlik neden?

Öyle ya yanı başımızda Ortadoğu’da sırf bu insanlar zenginliklerini devam ettirsin diye yıllardır insanlar birbirini öldürüyor..Öyle ya Afrika’da insanlar halâ ortaçağ versiyonunu yaşarken, açlık ve susuzluktan milletler yok olurken bu kadar zengin insanların zenginliği kimin için..Ay’da ve diğer gezegenlerde yapılan su araştırmaları için harcanan milyar dolarların belki de onda birinine susuzluk çeken insanların sıkıntıları giderilebilir.

Paranın verdiği kibir, ülkeleri ve insanları ulaşılmaz ve dokunulmaz kılıyor. Çağdaş insanlar maalesef öteki! dünyanın insanlarını görmüyor, duymuyor ve belkide görmek işine gelmiyor. O zaman bu kadar rahatlık neden? İnsanlar için renk,dil ve ırk ayrımı yoktur diyebilmek mümkün değil.

Bu yüzden bu fotoğrafı görünce içim acıdı.. İçimi acıtan daha pek çok fotoğraf var.. Ama ne çare ki elden gelenler kısıtlı.. Bu yüzden Afrika’ya kadar gidemesek de paylaşmayı bilmek, paylaşabilmek daha da önemli hale geliyor. Kim ne derse desin herşeye rağmen bizler iyi insanlar olalım ve ısrarla iyi insan olmaya devam edelim..

Bunu da seversin  Sevdiğim yerler..Mim
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim