Yardım..!

Annekaz
18 Ağustos 2009
8 Yorum
Annemgilin garaj kapısı önünde uzun süredir brandalı olarak duran bir otomobil var bir geldim orada iki geldim orada apartmanları yeni olduğu için taşınan gelen giden yeni yeni yerleşen çok onlardan birisinin otomobili diye düşündüm.

Sordum Babam apartmadan birisinin tanıdığıymış koyacak yeri yokmuş arabayı 1 aydır falan burada dedi yardım alacakmışta!.. Nasıl yani otomobil gayet lüks sahibinin yardıma mı ihtiyacı var tabiki yok Büyükşehir’den yardım alacaklar şöyyle bi “soruşturmadan” geçirilir kapı önünde falan araç görünmesin konu komşu ne der? düşüncesiyle kullanılmayan lüks bir arabadan söz ediyoruz.

Sosyal devletiz fakire yardım edilecek tabi ama benim çevremde tanıdığım en az 3 aile var bu şekilde haksız yere yardım alan. Evi vardır içinde oturmaz başkasının üzerindedir kira ödüyorum der arabasını brandalayıp konu komşudan saklar evine koliler halinde paketi gelir kışın kömürü gelir kullanmasa da satar bir ton yetmez 2. tonuda getirtir.

Bu insanlar sayesinde gerçek yardıma ihtiyacı olan boğazından bir tas sıcak çorba geçmeyen akşamları hal önlerinde salı pazarı gecelerinde artıkları toplayanlar insanların hakları belli şekillerde ellerinden alınıyor.

Zengin ya da yardıma ihtiyacı olmayacak kadar geçinebilen insanların arabasını paketleyip gelecek yardıma göz dikmesine çok kızıyorum. Son yıllarda AKP ile birlikte yardım zihniyeti çok farklılık kazandı ihtiyacı olan olmayan büyükşehire yakındır mahalle muhtarına yakındır bir şekilde kendini yoksul göstermiştir neticede o yardımı ” belki ” devletin iyi niyetiyle almıştır. O yardım bir şekilde bu halkın vergisinden kazancından cebinden çıkmıştır çalışan bir insan olarak benimde eşiminde öyle ya da böyle cebinden çıkmıştır haksız yere almışsa bilsinki ben kendi adıma helal etmiyorum. Allah’a havale ediyorum…

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (8)
 1. Yıldız dedi ki:

  Ben de helal etmiyorum…

 2. uzmanamator dedi ki:

  Daha neleri var ben de helal etmiyorum.
  Benim maaşımdan işsizlik sigortası diyekesilen parayı kazanç gören devletin bu fonla yaptığı hiçbir yatırıma hakkımı helal etmiyorum,
  Ben it gibi çalışıp şantiyelerde sürünürken, evinde keyifle oturup bir de devletin sosyal fonlarından yararlanan yüzüzlere hakkımı helal etmiyorum,
  Akraba tanıdığı vasıtasıyla apartmanına kömür aldıran ama beleşe aldığı kömüre bile aidatla ücret toplayan ,sırf kömür beleşe geliyor nasıl olsa mantığıyla soluduğumuz havayı 3.sınıf kömürle zehirleyen yöneticiye hakkımı helal etmiyorum,
  off yoruldum ve daha bir yığın şey geliyor aklıma…
  Allahım sen bize görmezlikten gelebilme duyarsızlığı bahşet ki üç kuruşluk huzurumuz olsun en azından…

 3. Bir Yastıkta dedi ki:

  allah allah böylesini de ilk defa senden duydum allah gerçekten muhtaçlara acısın

 4. kubra zeynep kara dedi ki:

  ya öyle bir zamanki bu zaman nerde eski zamanlar. bir külçe altının caminin avlusunua bırakılıpda ihtiyacı olmayan kimsenin el sürmediği günler. insanların gözü nefi aç.
  hayırlı günler

 5. fisunlahersey dedi ki:

  selam okudumda yazını,neler var neler,trilyonluk insanlar yeşil kart çıkartıp bedava tedavi olucam diye uğraşanlar vs vs daha neler neler,eşim esanaf bense ev hanımı,birazda böyle şeyler yetiştirlme tarzından geliyo bana göre,bizim işletmemizin karşısında hersene iftar yemeği verilir,ve kaç defa denk geldim gözlerime inanamadım,ne araba ne yazlık ne kışlık evler ama adam 3 saat önceden elinde iki tane tencereyle yemek alıcam diye bekler,ben onlara bakmaya utanırım,ve aynı şeyler yine başlıcak şimdi…
  ramazan gibi kutsal bir ayı,insanların en güzel en içten iyi niyetini suistimal etmek başka hiç bişey deyil maalesef :(

 6. Hamarat hanım dedi ki:

  Iyyk mide bulandırıcı. Allah hesabını veremeyeceğimiz bir lokmanın bile kursağımızdan geçmesine müsade etmesin.

 7. LezzetHane ( Buket ) dedi ki:

  sahte dilencileri duydum ama inanın böylesini ilk defa duyuyorum. Çok şaşırdım ve tabiii ki kızdım. Yazıklar olsun, ama çıkar birgün….

 8. E. Ali dedi ki:

  Ben hiç helal etmiyorum. devlet her şeyimizden vergi alıp duruyor karşılığında bana hiçbir şey yaptığı yok.

  Sonra birtakım haramsever namussuz şerefsizler yazınızda kınadığınız pislikleri yapıyor. Siyasetten konuşsalar o zaman kendilerinin ne kadar namuslu şerefli olduklarını anlatırken mangalda kül bırakmazlar.

  Devlet devlet değil çünkü böyle halka böyle devlet yaraşır.

  Namusludan al namussuza ver usulü çalışan bir devlet sistemimiz var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.