İnstagram canlı yayın nasıl yapılır?

Annekaz
28 Ocak 2017
Yorum Yok

İnstagram canlı yayın özelliği sonunda Türkiye’de! Peki instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? artıları eksileri nelerdir? Öncelikle instagram’da canlı yayın yapmak çok kolay peki facebook canlı yayınından farkı ne?

Facebook canlı yayın sadece Türkiye’de değil tüm dünyaya beklenen ilgiyi görmedi çünkü facebook’da canlı yayın yapmak çok zor, çok iyi bir internet bağlantısı hatta iyi bir telefon gerekiyor.

canli yayin instagram

İnstagram’dan canlı yayın yapması ise çok kolay

instagram hesabınız açın

Sol üst köşedeki fotoğraf makinesi işaretine tıklayın

Ekrana gelen canlı, normal Boomerang, eller serbest şeklindeki seçeneklerden canlı yı seçin ve yayına başlayın.

Hepsi bu!

İnstagram canlı yayını nerelerde kullanılır?

instagram canli yayin

Artık bunun sınırı yok ama instagram sayfanızın konusu önemli anne bebek sayfaları annelerle sohbet edebilir, makyaj ve güzellik sayfaları canlı yayında makyaj yapıp alışverişleri hakkında bilgi verebilirler mekan ve gezi blogları canlı yayında gittikleri yerleri gösterebilirler yanı instagram da canlı yayın size kalmış.

Tabi ki eksileri de var. İnstagram canlı yayınlara başlık yok yani insanlara bildirim gidiyor ama şu şekilde Anne Kaz canlı yayında.. başlıklar olmalı Annekaz canlı yayında; Kek yapıyor ,  Annekaz canlı yayında: Şu restoranda … ,  Annekaz canlı yayında: Göz makyajı yapıyor  mesela :)

İnstagram canlı yayında yayınlar anlık izlendi izlendi kaydetmek mümkün değil  izleyiciler değil ama sonrasında canlı yayın sahibi isterse instagram yayını kaydedebilmeli böylece daha sonra kullanabilir. İzleyenlerin bıraktığı yorumlar okunuyor ama biraz daha büyük karakterlerde olabilir okuması çok kolay değil..

Bunu da seversin  Bardakta Hamburger - Video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim