İŞKUR’dan bayanlara iş fırsatı

Annekaz
30 Haziran 2010
4 Yorum

Yaşınız 30’u geçmiş, hiç iş tecrübeniz yok hatta ilköğretim mezunusunuz. Çalışmayı istiyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız size İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarını tavsiye ederim. İŞKUR geniş bir yaş aralığı ve düşük eğitime kadar kadın  erkek mesleki kurslar veriyor. Sadece kadınlar değil tabi engelli ve hükümlüler içinde iş garantili kurslar sitede yer alıyor. Ülke ekonomisinde yer almak evinize katkıda bulunmak istiyorsanız İŞKUR’a kayıt olup ilinizdeki Kursları takip etmeniz lazım. Kurslar açıldığı zaman Kurs başvuru yerleri ve başvuru şartları sitede açıklanıyor.

Bayanlara yönelik istihdam garantili ve iş gücü yetiştirme kursları

Bayanlara yönelik kurslar içinde güzellik ve cilt bakımı, çocuk bakımı, hasta ve yaşlı bakımı, sekreterlik, sigortacılık, parekende satış gibi bölümler öne çıkıyor. İstihdam garantili kurslar her zaman olmuyor ama sıkı takip etmek lazım. Ayrıca önümüzdeki günlerlerde UMEM  projesi başlayacak UMEM ( uzmanlaşmış meslek edindirme merkezleri ) sayesinde meslek liseleri iş gücü yetiştirme kursları düzenlenecek, bu kurslara katılan kişilere günlük 15 TL  yevmiye sigorta yapılacak kurslar 3 ay ya da 1 yıla kadar uzayabiliyor. Ülkemizde kadınların çalışmadığı alan neredeyse yok gibi sanayiden otomotive hasta bakımından kuaförlüğe  kadar geniş bir yelpazede kurslar olacak. Tek yapmanız gereken bu kursları İŞKUR’a kayıt olup takip etmek. İsteyince yapılmayacak şey yoktur diye düşünüyorum. Ben de yaklaşık 6 yıldır evde  tabiri caizse home ofice  çalışıyorum ve çok memnunum. Karşınıza bir fırsat çıkarsa mutlaka değerlendirin umarım karşınıza güzel fırsatlar çıkar.

Resim: Ortada savaş olmasa da 1942 yılından beri kadınlar için düzenlenen ve kadınlara yönelik kampanyalarda en çok kullanılan posterdir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Krema Tadında dedi ki:

  home ofis hangi firma ? acaba öğrenebilirmiyim

 2. Anne Kaz dedi ki:

  home ofis olarak çalıştığım firmanın adını buradan duyurmak istemiyorum :)) kusura bakmayın

 3. fatos dedi ki:

  öyle güzel anlatmışsınız ki tebrik ederim…ben de çocuk gelişimi üzerine olan bir kursta öğretmenlik yaptım ve hanımların bunlara mutlaka katılmalarını öneririm…

 4. Anonymous dedi ki:

  kurdela nakışı ve el nakışı kurslarına gittim sizce nerelere baş vuru yapabilirim teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim