İŞKUR kurslarına nasıl kayıt olunur?

Annekaz
17 Eylül 2019
Yorum Yok

İŞKUR Türkiyenin her yerinde sadece iş arayan ve işsizleri bir araya getirmekle kalmayıp aynı zamanda meslekieğitim ve bilgiye sahip olmayanlara da çeşitli kurslar vererek meslek sahibi yapıyor. Kadınlar için özellikle çok sayıda mesleki kurs var.  Hem istihdam garantili hem de devletin istihdam garantisiz kurslarda gittiğiniz her gün için ödeme alırsınız.

İŞKUR KURSLARINDAN PARA KAZANIN

İŞKUR’UN web sitesinde  yapılan açıklamaya göre  kurs ücretleri  şu şekilde ödeniyor. Devam ettiğiniz her bir kurs günü için istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 40,00 TL, istihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarında 30,00 TL, sanayi sektöründeki istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında 50,00 TL, geleneksel meslekler kapsamında düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 40 TL ve hükümlüler için düzenlenen mesleki eğitim kurslarında 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. 

Aslında buna para kazanma demek uygun olmaz bu sizin yol paranızı ve malzemeler alıyorsanız ancak bunu karşılar,  burada amaç herkesin eşit şekilde şartlarla kurslara katılım göstermesidir. İŞKUR kurslarını diğer belediye kursları ile karşılaştırmak doğru olmaz. Kurs sonunda verilen belgelerle alanınızdaki  iş kollarında çalışabilirsiniz. Kadınlar için düz dikiş makineci,  konfeksiyon, elektrik pano imalatı, çağrı merkezi elemanı, güvenlik görevlisi, aşçı, bisküvi imalatı gibi onlarca değişik alanda istihdam garantili kurslar bulmak mümkün.

İŞKUR KURSLARINA GİTMEK İÇİN ŞARTLAR NELER?

Her şekilde  İŞKUR a kayıt  olmanız gerek online olarak https://esube.iskur.gov.tr sadece tc kimlik numarası ile kayıt olabilirsiniz kursları görmek ve faydalanmak için. https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx adresinden şehrinizi seçip ara tuşuna basmalısınız. Seçtiğiniz kursun numarasına tıklayıp açılan pencerede başvuru şartları, başvuru yeri ve kursun başlama tarihini görebilirsiniz.

Şehrinizdeki İŞKUR ofisinden de bu konuda bilgi alabilirsiniz..

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim