Kaliteli Bebek Bisiklet Modelleri Isabel Abbey’de

Annekaz
26 Temmuz 2021
Yorum Yok

Denge bisikleti de denilen bebek bisikleti, 2 – 5 yaş arası çocuklar için uygundur. Bu bisikletler pedalsız ve zincirsizdir. Bebek bisikletleri, çocuğun dengesini sağlaması içindir. Oturma alanı yükseltilerek 5 yaşa kadar kullanılabilir. Yurt dışında, scooter olarak da adlandırılır.

Bebek Bisikleti Nedir? Ne İşe Yarar?

Bebek bisikletleri, çocuğun dengesini kontrol etmesini sağlamaktadır. Bunu yapmak için de çocuğun, bisiklette parmak ucunda durması, bu şekilde sürmesi gerekir. Bahsedilen kullanım şekli yaş fark etmeksizin tüm bebek bisiklet modelleri için geçerlidir. 

Denge bisikletleri, çocuğun, uzun süre tek başına süreceği bisikletlerden değildir. Ebeveyn kontrollü bisiklet denmesinin nedeni de budur. Mutlaka, ebeveyn kontrolünde sürülmelidir.

Bebek bisikletini kullanmak için çocuğun boyunun en az 85 cm olması gerekir. Boyu 110 cm olana kadar, çocuk bu ürünü kullanabilir. Globber markasının selesi, bu nedenle, 8 kademelidir. Çocuğun boyu 110 cm olunca ayakları yere değer ve artık bir diğer aşamaya yani bisiklet sürmeye başlayabilir.

Çocuk, denge bisikletini parmak ucunda kullanılır. Ayak parmak uçlarının güçlenmesi, çocuğun hayatı boyunca kuracağı vücut dengesinin püf noktasıdır. Ayrıca bisikleti kontrol etmek için bulunan gidon, çocuğun kavrama becerisini geliştirmektedir. Kısaca çocuk, bu bisiklet ile tüm bedenini kontrol etmeyi öğrenir.

Bebek Bisikleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Bebek bisikletinin markası çok önemlidir. Bilinmeyen bir markanın kullandığı hammadde de bilinmemektedir. Bisiklet dış etmenlere maruz kalacağı için bu konu çok önemlidir. Örneğin sıcak günlerde ısıya dayanıklı, ısıyı görünce zararlı gaz ve diğer maddeleri oluşturmayacak, elleri aşırı derece ısıtmayacak, yağmur yağdığında kayma riski en düşük olacak hammaddeler, çocuğun güvenliği için önemlidir. Bu bakımdan, uluslararası hammadde ve Avrupa standartlarına uygun bebek bisiklet ürünleri tercih edilmelidir.

Bebekler, çocuk ve yetişkinlerden çok daha hızlı bir şekilde büyütmektedir. Bisikletlerin de sürdürülebilir ve uzun ömürlü olması için çocukların bu hızlı gelişimlerine ayak uydurması beklenir. Selesinin ayarlanabilir olması, gidon boyunun rahatsız etmemesi bu nedenle önemlidir.

Bunu da seversin  Aktivite tahtası nasıl yapılır?

Tüm bisiklet modellerinde olduğu gibi bebek bisikletleri için de en önemli parça tekerleklerdir. Örneğin arka tekerin ön tekerden biraz daha kalın olması, dengeyi kurmak açısından elzemdir. Tekerlerin boyutları da özel olarak tasarlanmalıdır. Sonuçta bu bisikletler, klasik bisikletlerin aksine ulaşım aracı olarak kullanılmamaktadır.

Çocuklar, her ne kadar ebeveyn kontrolünde olursa olun mutlaka dizlik, kolluk ve kask kullanılmalıdır. Özellikle kask, mutlaka kullanılması gereken bir güvenlik unsurudur. Bu korumalar, ayrıca çocuğa bir güven de verecektir.

Denge bisikletinin kurucusu Globber markasıdır. Globber, 2014 yılında Fransa’da kurulmuştur. Bu ürün, onların patenti altındadır. Bugün, hala ebeveyn kontrollü bebek bisikleti üretimine devam etmektedir. Tüm Avrupa’ya denge bisikletini sunan bu firma, Türkiye’ye de distribütörlük vermektedir. Globber Türkiye distribütör Isabel Abbey markasıdır.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim