Karın ağrısına, boyun tutulmasına sıcak yastık…

Annekaz
31 Ocak 2012
1 Yorum

 

Çocukların ağrıyan karnına, üşüyen ayaklarına tutulan boyunlara bir numaralı tedavi sıcak kuru uygulama.Genelde sıcak uygulamalar Sıcak su torbası ile yapılır ama bununla uğraşmak istemeyenler için mikrodalga yastığı harika  bir çözüm olabilir. Üstelik çorapla hazırlanan minik pirinç torbaları hem pratik hem de çok ucuz. Uzun boyunlu bir çorabın bir tarafını dikip içini pirinçle doldurun çok sıkı da doldurmayın çok gevşek de olmasın, diğer tarafını da dikince mikrodalga yastığı hazır. Mikrodalgada 1 dakika tutunca sımsıcak yardımcınız hazır. Pirinç yerine mercimek de olabilir yağsız tohumlar hata buğday bile kullanabilirsiniz.

Aslında orjinali kiraz ya da vişne çekirdeği en güzeli yapmanız gereken sadece bir torba dikmek boyunluk şeklinde olur daha geniş olur piyasada mikrodalgada ısıtılan terlikler bile var.. Bana göre en güzeli oyuncak bebek ya da hayvan şeklinde bir yastık dkmek olurdu içini de pirinçle doldurup ağrıyan karnına hikayelerle o yastığı koyardım bir daha ki karın ağrısında yastığı alıp kendisi gelecektir anne bana masal anlat diye :)

Kuru sıcak uygulamalar tutulmalarda boyunlara, çocukların ağrıyan karınlarına, hatta yorgunluktan dolayı oluşan bel ağrılarına bile iyi gelir.. :) Özellikle bebekler için tavsiye ederim..

Bunu da seversin  Annesinin kazağından kızına elbise
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. zeliha sunal dedi ki:

    Selam,sayanızdaki hınzırca yorumlara ve faydalı bilgilere bayıdım dostum.alkışlar benden size:)
    zeliha sunal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.