Keçeden ev şeklinde anahtarlık

Annekaz
29 Temmuz 2015
1 Yorum

Keçe kafa dağıtmak için harika bir hobi. Ben de zaman zaman keçeden el işleri yapıyorum ve en sevdiğim çalışma bu ev şeklinde anahtarlık. Keçe ve diğer tüm hobi malzemeleri  funbou.com dan bulabilirsiniz. Bu ev şeklindeki anahtarlık için renkli keçeler, pres elyaf, ip, desenli kurdele tabi ki sevgi, sabır kullandım :) Önce internette ufak bir araştırma ile kafamda  bir kalıp oluşturdum. Kağıda ayrıntıları ile beraber çizdim ve kalıplar halinde keçeden kestim. Arkasına tek kat, ön yüzeyine iki kat keçe ve bir kat preslenmiş elyaf kullandım.

keçe-ev-anahtarlık-01

 

Kırmızı çatı, ten rengi bir ev mavi pencereler ve kahverengi kapı ve evin önünde bir saksı çiçek. Hepsini elimde diktim. Sadece şekli değil işlevsel bir anahtarlık olması için anahtarlara özel bir cep yaptım. Böylece anahtarlar çantanın içinde masanın sehpanın üzerinde evin içinde kalarak hem ses yapmıyor hem de çantada başka eşyalara zarar vermiyor. Bunun için ev yüzlerini birbirine dikerken çatının ortasında küçük bir boşluk bıraktım. funbou.com dan aldığım desenli kurdelenin bir ucuna minik bir bulut diktim içini çok az pamukla doldurdum. Diğer ucunu da uygun uzunlukta kesip evin çatısından içeri geçirdim ve anahtarlı sağlamca diktim. Artık o anahtar bu evden dışarı çıkamaz.:) Yapması çok zevkli bir o kadar sağlam anahtarlığımın tek eksiği belki arkasına isim yazılması olabilir.

keçe-ev-anahtarlık

 

 

Bunu da seversin  Örümcek adam kostümü nereden alınır?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. özlem çölkesen dedi ki:

    ellerinize sağlık, bayıldım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim