Kedi Sahipleneceklere Bakım Önerileri

Annekaz
27 Ocak 2017
Yorum Yok

Evlerde evcil hayvan beslemek isteyenlerin tercihleri arasında köpekler kadar kediler de yer alır. Evinize alacağınız bu sevimli canlının her türlü bakımını üstlenecek sorumlulukta olmalı ve onlarında bir canlı olduğunu unutmamalısınız. Bazı kişiler yavru kedilere ilgi gösterirken, bazı kişiler de tercihini yetişkin kedilerden yana kullanmakta. İster yavru kedi ister yetişkin kedi sahiplenin, onun beslenme düzenini sıkı takip etmeniz, hangi mamalarla besleyeceğiniz bilmeniz, sağlığı, bakımı hatta oyun ihtiyacı dahil kadar her detayı öğrenmeli ve kedinizle birlikte yaşarken uygulamalısınız.

Bir kedi sahiplenecekseniz, ev içerisinde ihtiyacı olacak ürünleri temin etmekle işe başlamalısınız. Kedinin temel ihtiyaçları arasında beslenme, tuvalet ve uyku ihtiyacı en baş sıradadır çünkü günlük olarak bu ihtiyaçlarını yerine getirmesi gerekir.

Kediniz tuvalet ihtiyacını evde gidereceğinden dolayı ona bir kedi tuvaleti ve içine koymak için kedi kumu satın almalısınız. Kedi tuvaletini evin uygun bir yerine yerleştirebilir ve belirli aralıklarda temizliğini yaparak hijyen ortamı sağlayabilirsiniz. Haftada bir kedi tuvaleti içinde bulunan kedi kumunu değiştirmeli ve kabı dezenfekte etmelisiniz.

Beslenme ise kedininiz en temel ve en önemli ihtiyaçlarından biridir. onu nasıl beslemeniz gerektiğini öğrenmek önceliğiniz olmalı. Beslenme konusunda kedinizin yaşını ve cinsi önem içerir. Yavru kedilerin beslenme şekli yetişkin kedilerden Eğer yavru bir kediye evinizde bakmaya başlayacaksanız, kediniz 6-7 aylık olana kadar onu yavru kedi maması çeşitleri ile beslemeniz gerekecektir. Yetişkin kedileri ise, kedinizin ihtiyaç duyacağı vitamini ve minerali karşılamasını sağlayacak kuru kedi mamaları ve konserve kedi mamaları ile besleyebilirsiniz. piyasada satılan ödül mamalarından da ayrıca temin edebilirsiniz.

Kedinizin diğer bir temel ihtiyacı da uyku. Kedilerin ne kadar uykucu hayvanlar olduğunu düşünürseniz, ona bir kedi yatağı almanız kedinizin çok daha konforlu uyumasında etkili olacaktır. Piyasada satılan farklı desenlerde, boyutlarda ve tasarımlardaki kedi yataklarından birini sanal pet shop mağazalarından kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Bunu da seversin  Pencereye Sıkışan kedi - Video

Kediniz için alabileceğiniz eşyalardan biri de kedi taşıma çantasıdır. Bir yere giderken kedinizi de yanınızda götürecekseniz bir kedi çantasına ihtiyacınız da olacaktır. Kedinizin sağlığı sizin öncelikleriniz arasında olmalı.  Düzenli götürebileceğiniz bir veteriner belirleyerek aşılarını ya da gerek olduğunda tedavisini orada yaptırabilirsiniz. Veterinere götürürken de taşıma çantasına ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle her koşulda bir seyahat çantası edinmenizde fayda var.

Kedi tasmaları başta olmak üzere kediler için üretilmiş birçok aksesuar mevcut. Kedinizin oyun ihtiyacı için de üretilmiş birçok sevimli oyuncak piyasada satışa sunuluyor. İhtiyacınız olabilecek aksesuarlar ve oyuncaklar için geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Petzimo’yu ziyaret edebilirsiniz.

Değerli dostunuz için ihtiyacı olacak en uygun kedi maması çeşitlerini ve pet shop malzemelerini www.petzimo.com internet sitesinden satın alabilirsiniz. Petzimo’da kedilerin yanı sıra köpekler için de kuru ve yaş mama çeşitleri ve köpek sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm ürünler satışa sunuluyor.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.