Kedi maması seçimi nasıl yapılmalı?

Annekaz
23 Ağustos 2019
Yorum Yok

Biz kedi severler yan yana gelince sohbet kedilerden başka bir şey olmuyor. Huyu suyu değişik olan kedilerin ağız tadı da çok değişik. Kedinizin seveceği bir mamayı bulmak aslında onun ihtiyaçlarından geçiyor.

KEDİLER İÇİN MAMA SEÇME REHBERİ

Kedinizi bebekken sahiplendiyseniz işiniz daha kolay, yavru kediler için çok çeşitli ve güzel mamalar var. Bebek kediler için kuru mama taneleri daha küçük olur, yerken zorlanmaz ve haliyle daha kolay sindirilir. Yavru kediniz kuru mamaya alışık değilse biraz yaş mama ile karıştırıp verebilirsiniz. Kedinizin özel şeylere alerjisi yoksa çeşitli mamalar deneyebilirsiniz tahıl oranı düşük protein oranı yüksek mamalar en sağlıklı olanları, tabi kediler de zaman zaman değişiklik istiyor, veterineriniz de zaman zaman çeşitli mamalar da önerecektir, balıklı, tavşanlı, tavuklu gibi en güzeli azar azar alıp en sevdiği tatları not edip, etkilerini bir süre gözlemlemek.

YETİŞKİN KEDİLER İÇİN NASIL MAMA SEÇİLİR?

Yetişkin kediler mama konusunda çok seçiciler. Ben çok çeşitli beslenmelerini istiyorum o yüzden evde kilitli poşetlerde balıklı tavuklu gibi bir kaç çeşit bulunduruyorum. İtiraf edeyim pek balıklıyı sevmiyorlar ama sağlıkları için ya biraz sevdikleri mamaya karıştırıyorum ya da bir süre özel olarak bu mamalarla besliyorum. Kedi maması seçimi için en önemli etkenlerden birisi kedinizin kilosu, kısır olup olmadığı ve hatta cinsiyeti! Erkek ve kısır kedilerde idrar yolları sağlığı için özellikle kısır kedi maması seçmenizi ısrarla tavsiye ediyorum.

KALİTELİ KEDİ MAMASI NASIL ANLAŞILIR?

Tabi ki pek çok kaliteli marka var onlardan birisini seçmek her zaman kolay olmuyor ama yeni bir mama kullanmaya başladığınız zaman kedinizi gözlemleyin, Kakası ve çişinin kokusu değişti mi, tüyleri her zamankinden daha fazla, ya da az mı dökülüyor , diş etleri sağlıklı mı , enerjisi dikkati iyi mi? Mama değiştirirken mutlaka veterinerinize danışın
https://www.petimce.com/kedi-mamalari sayfasından kedinizin için mama seçeneklerine göz atın. Mama alırken firmalardan bir kaç tane de numune sipariş edin ve lütfen sokaktaki canları da unutmayın .

Bunu da seversin  Kedimizi arı soktu

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim