Kışlık soğan saklama

Annekaz
6 Haziran 2012
Yorum Yok

Kışın soğan saklamak, kışlık soğan depolamak dert. Kış aylarında kuru soğanın kilosunun uçtuğunu düşünürsek ucuzken alıp depolamak en doğrusu aslında En sağlıklısı buzdolabında saklamak ama zaten buzdolabı taze mevsim sebzeleri meyveleri ile doluyken bu biraz zor.

Soğanlar birbirine temas ettikçe çürür bunun için ilginç bir kuru soğan saklama yöntemi bulmuşlar, açıkcası uygulaması zor ama mantıkta kesinlikle doğru karanlık nemsiz bir ortamda ince çorapa tek teker sıra halinde doldurulmuş soğanların arasına düğüm atılarak birbirine teması önleniyor. Bu sayede soğanlar çürümüyor.. Kullanılmış kaçmış eskimiş çoraplar yıkandıktan sonra pekala kullanılabilir..

Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir merdiven altı kilere ya da karanlık serin bir ortama asılabilir.. Aslında çoraba bu şekilde depoladıktan sonra belki asmak bile gerekmez..Kullanılacak soğan kendine ait olan yerden çıkarılıp yemeklerde salatalarda kullanılıyor geri kalan soğanlar güvenle yenecekleri günü bekliyor.. :))

 

 

Bunu da seversin  Yoğurtlu köz biberli yaz salatası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim