Kızlarımın yoğurt dondurması

Annekaz
12 Eylül 2008
2 Yorum


Akşam Melike anne dondurma yapabilir miyim dedi Dergide bir tarif var onu yapmak istiyorum diyede ekledi.Bende yap bakalım dedim işte kızkardeşiyle beraber yaptığı limonlu bol kalsiyumlu yoğurt dondurması .Tarif Seninle dergisinden Sahrap Soysal hanımın elinden çıkmış.Melikenin nasıl yaptığını hiç görmedim sadece servis edip fotoğrafını çektim Çok lezetli ve gerçekten dondurmaya benzer kıvamlı bir tatlı olmuş.Yani öyle buz değildi ..Bol bol yapılıp yaz kış yenilebilir.Ben tarifi aynen yazıyorum ama benim gibi şekere hassasiyetiniz varsa ağır gelebilir her türlü hazır tatlı ve tariflerin şekeri bana çok ağır geliyor..bana göre tarifdekinin yarısı yeterli..ama orjinal tarif bu..
3 su bardağı yoğurt,
2,5 su bardağı toz şeker,
2 adet limon kabuğu rendesi,
2 adet limonun suyu
Bütün malzemeler toz şeker eriyene kadar karıştırılıp derin dondurucuda 10 saat bekletilir.Arzu edilen şekilde süslenip servis edilir..
Böyle kızlarım varken sırtım yere gelmez sanırım :)
Bunu da seversin  Karla karışık yağmur!
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Cocukla Cocuk dedi ki:

    Kızlarının ellerine sağlık

  2. Anonymous dedi ki:

    RESMİ NEDEN GÖREMİYORUM?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim