Köpek Tasma Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Annekaz
21 Ocak 2021
Yorum Yok

Köpek dostlarımız çok enerjik bir yapıya sahiptir. Bu enerjilerini düzenli olarak harcamadıkları zaman bir takım mental problemler yaşama olasılıkları vardır. Köpeklerin bu problemleri yaşamasını engellemek için düzenli olarak yürüyüş ve çeşitli egzersizler planlamanız faydalı olur. Rutin haline getirmeniz gereken bu yürüyüşlerin, onlar için daha güvenli olması adına, köpek tasması kullanmanız gerekir. Özellikle köpek gezdirme tasması, adının hakkını verir niteliklerde üretilir. Köpekler için farklı tasma seçenekleri arasından kullanım amacınıza uygun tercihler yapabilirsiniz. Onlarla gezerken veya oynarken rahat etmenizi sağlayan bu tasmalar boyun ve göğüs tasması şeklinde olabilir. Sayfalarımızda yer alan birbirinden güzel tasma çeşitlerimizi inceleyebilir ve bu değerli dostlarımıza uygun olanı en uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Köpeklerde Tasma Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Gezmeyi ve parklarda oynamayı çok seven köpekleri dışarı çıkarırken, tasmasının takılı olduğundan emin olmanız gerekir. Çünkü dışarı çıktıkları zaman sevinçten kontrolünü kaybedebilen köpeklerin ani davranışları tatsız kazalar meydana getirebilir. Köpeklerin hayata başladıkları ilk aylardan itibaren tasma kullanmaları, disiplinli olmalarını da sağlar. Tasma seçerken, ona uygun seçenekler arasından tercih yapmaya özen göstermeniz gerekir. Aksi halde zarar görebilir veya asi davranışlar sergileyebilir. Hareketli ve meraklı köpekler gezinti sırasında sürekli tasmalarını çekiştirip sahiplerini yönlendirmeye çalışırlar. Böylesine dostlarımız için, köpek boyun tasması yerine köpek göğüs tasması kullanmanız daha faydalı olur. Büyük ırka ait bir köpekler için de göğüsten takılan tasmalar daha güvenli olur. Böylece onu kontrol etmeye çalışırken boyun çevresi de zarar görmez. Sevimli dostlarımızın güvenle kullanacağı harika modellere sahip köpek tasmalarını ve köpek eğitim tasması seçeneklerini sayfamızda bulabilir ve kolay bir şekilde, üstelik uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

Köpekleri Tasma Kullanmaya Alıştırma

Birkaç aylık yavru köpekleri tasmaya alıştırmak kolaydır. Fakat yavru köpek büyüdükçe, tasma kullanmaya direnç göstermesi de artar. Direnç gösteren köpeklere oyun eşliğinde tasma takabilirsiniz. Tasmayı taktıktan sonra bir süre daha oyun oynamaya devam etmeniz, onun dikkatini tasmaya vermesine engel olacaktır. Bu yöntem onlar üzerinde etkili olmazsa yöntem değiştirmeniz faydalı olur. Bu sefer, tasmayı takınca hemen ödül verin, kısa bir süre sonra tasmayı çıkarın ve yine tasmayı takıp yine ödül vererek onu bu şekilde alıştırmaya çalışabilirsiniz. Diğer tasmaya alıştırma yöntemleri de; sadece tasma takılı iken beslemek ve tasma takıp hemen dışarı çıkarmak. Böylece tasma ile yürüyüş arasında bağlantı kurup direnç göstermeyi bırakabilir. Sayfamızdan yavru köpek tasması modellerini ve uygun köpek tasması fiyatlarını inceleyerek güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu değerli dostlarımız için ihtiyacınız olan tüm ürünleri sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.