Çocuk tasması! Çocuk güvenlik kemeri

Annekaz
8 Aralık 2012
Yorum Yok

” Çocuk tasmasını” yıllar önce görmüştüm önce garipsedim sonra hak verdim. Güvenlik tasması ki tasma demek ne kadar doğru güvenlik bağı ya da güvenlik kemeri olabilir mi neyse garip olsa da  tasma şimdilik en doğru tanım galiba.

Her çocuk aynı değil bazıları yolda yürürken bile rahat durmuyor sürekli hareketli kıpır kıpır düşen koşan yola fırlayan çocuklar da var. Özellikle araçların sık geçtiği yollarda kalabalık caddelerde çarşıda pazarda çocuklara güvenlik tasması takılabilir. Hele iki – üç çocuklu bir anneyseniz bir de alışveriş yapmışsanız bir de üstüne hiperaktif bir çocuğunuz varsa bu güvenlik tasmasına arabadaki emniyet kemeri kadar ihtiyacınız var demektir.

Biliyorum Türk toplumunda yadırganacak bir görüntü ama kalabalıklaşan git gide daha güvensiz olan bir çevrede çocuğun güvenliğini sağlamak içinde daha yeni yöntemler kullanmak gerekiyor.

Güvenlik tasmaları ile ilgili annelerin kaygısı ise çocuğun psikolojisi çocuk büyük olmadıkça ki bu tasmalar normalde 4 yaşına kadar ancak kullanılır bu zamana kadar da maymunlu , bebekli çantalı modeller kullanılarak durum yumuşatılır ama çocuk kendi güvenliği için olduğunu anlayınca ben çok fazla etkileneceğini sanmıyorum… çocuk belki kendini daha özgür bile hissedebilir..

 

Bunu da seversin  Dev köpük balonlar nasıl yapılır - tarif
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim