Kumda Türk kahvesi nasıl pişirilir?

Annekaz
4 Mayıs 2015
1 Yorum

Türk kahvesi dünyanın en lezzetli kahvelerinden birisi olarak bilinir, ve şüphesiz en otantik ve lezzetine lezzet katan kahve pişirme yöntemi kumda olanıdır. Kumda Türk kahvesi pek çok turistik ve otantik mekanda yapılıyor Ankara Hamamönü bu konuda en sevilen yerden birisi.

Kumda kahve sadece Türkiye’de değil ortadoğu da sevilerek kullanılan bir yöntem hatta sokaklarda kumda Türk Kahvesi yapan satıcılar görebilirsiniz sokak satıcıları Türk kahvesini bol ve  kağıt bardak ta sunsalar da neticede Türk kahvesi servis ediyorlar.

Videoda küçük bir büfede kumda yapılıp satılan Türk kahvesini görüyorsunuz saniyesinde pişen kahve bol köpüğü ile dikkat çekiyor..

Kumda Türk kahvesi yapması aslında oldukça kolay size gerekenler kum, ve kumun pişirileceği bir kap. Kum önceden uzun sürü ısıtılır içine bakır fincan oturtulur su ve kahve eklenerek arzuya göre kahve pişirilir. Kum biraz geç ısınıyor ama ısındıktan sonra da kolay kolay soğumuyor. Ramazan etkinlikleri ve özel açık hava davetleri için oldukça zarif bir sunum şekli..

közde-kahve

Bunu da seversin  Güne kahveyle başlamak
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Senem dedi ki:

    şimdi içmek istedim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.