Kahve Fincanı ve Çay Bardağı Seçiminde Öne Çıkan Trendler Neler?

Annekaz
1 Kasım 2021
Yorum Yok

Ev dekorasyonunda, genel eşya seçimlerimizin yanında, özellikle mutfakta küçük ev eşyaları olarak bilinen ancak günlük yaşamda çok kullandığımız ürünler önemli. Bu ürünler içinde, Türk mutfak kültüründe çok önemli bir yeri olan çay ve kahve için kullanılan bardak, fincan ve takımlar önemli. Çaysız bir günün geçmediği ülkemizde, hem kahvaltı için, hem de akşam yemeğinde ailece toplantılarda kullanılan çay bardağı setleri önemli. Bunun dışında, Türk geleneklerinde önemli bir yeri olan Türk kahvesi için de, kahve fincanı ve fincan takımı, her evin olmazsa olmazı. Peki fincan takımı seçerken ya da Türk kahvesi için kahve fincanı satın alırken, bu yılın en trend, moda ürünlerini nasıl bulabiliriz? 2021 çay bardağı ve fincan takımı modasında öne çıkan modelleri inceledik.

Sade Renkler, Şık Tasarımlar İle Kahve Fincanları

Güne kahve içmeden başlamıyorsanız, evinizde her zaman kaliteli ve şık kahve fincan takımı bulundurmanız önemli. Peki hem kendiniz için, hem de sevdiklerinize ev hediyesi olarak almanız için tercih edebileceğiniz kahve fincanı takımı nasıl olmalı? Fincan takımı seçerken, ilk olarak nasıl bir sete ihtiyacınız olduğunuzu belirlemelisiniz. 2 kişilik ve 6 kişilik fincan takımları, öne çıkan konseptlerden. Bununla birlikte fincan takımının malzemesi olarak da, porselen fincanlar çok tercih ediliyor. Farklı büyüklüklere sahip olan kahve fincanlarında, küçük modeller 80 ml kapasite sunarken, orta ve büyük kahve fincanları 90 ml ya da 100 ml olabiliyor. Tasarımsal olarak baktığımızda, sade kahve fincanı modellerinin yanında, özel desenler içeren fincan takımı modellerini de düşünebilirsiniz. Minimal ve sade kahve fincanı modelleri, evinizin genel dekorasyonu ile uyumluysa tercih edilebilir.

Çay Bardağı Seçiminde Kararsız mısınız? İşte Öne Çıkanlar

Her evin olmazsa olmazı, ince belli çay bardaklarıdır. Kahvaltıda çay içerken, ya da konuklarımıza çay ikram ederken tercih edebileceğiniz çay bardakları, sadece işlevsel değil aynı zamanda modern tasarıma sahip seçenekler de olmalı. Çeyizlik için çay bardağı seti arıyorsanız ya da bir ev hediyesi olarak düşünüyorsanız, 6’lı çay bardaklarını tercih edebilirsiniz. Kahve fincanlarında olduğu gibi, çay bardakları da farklı kapasitelere sahip. 125 ml çay bardakları olduğu gibi, 130 ml ya da 140 ml çay bardakları da mevcut. Türkiye’de herkesin tercihi, genellikle ince belli çay bardakları. Bununla birlikte daha modern tasarımlara sahip çay bardaklarını da bulabilirsiniz. Sade bir konseptte ince belli çay bardağı bulabileceğiniz gibi, işlemelere sahip farklı çay bardaklarını da keşfedebilirsiniz. 

Bunu da seversin  Havuç kalpler

Kahve fincanı, fincan takımı ve çay bardağı konusunda en iyi seçenekleri sunan, kalitenin uygun fiyatla bir araya geldiği English Home, aradığınız ürünleri bulabileceğiniz online satış sitesine sizi bekliyor. Çay ve kahve servisinde kullanabileceğiniz bu ürünlerle, ev eşyalarınızı tamamlayın. Bu ürünlere black friday indirimleri ile sahip olmak için English Home’dan online alışveriş yapabilirsiniz!

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim