Liselilere Anne Kaz’da sosyal medya dersi

Annekaz
26 Mayıs 2015
Yorum Yok

Geçen haftalarda lise öğrencilerine mini bir seminer verdim konu sosyal medya kullanımıydı. Tabi çocuklar bu konuda çok hevesli sosyal medyanın zararları ile pek ilgilenmeseler de işin takip takipçi fenomen olma ve para kazanma boyutu ile oldukça ilgileniyorlar.

Sosyal medya ya da pek çok kişinin aklına gelen internet kullanımı ile ilgili zararların farkında değiller çok az bilinçli kullanan genç var özellikle lise ilk sınıflarda gelişme çağında olanlar bu konuda kesinlikle eğitilmeli. Lise öğrencilerine verdiğim seminerde kısaca bilinçli sosyal medya kullanımı anlatıp onları gaza getirecek yaşlarına yakın örnekler vermeye çalıştım.

Nasıl blog yazılır nereden başlanır? , sosyal medya araçları siz sosyal nasıl kullanırsınız? İnternet haberciliği nasıl yapılıyor hakkında minik sohbetlerimiz oldu Umarım faydalı olabilmişimdir :) Öğretmenlerin konuya merakı ve soruları da gerçekten çok ilgi çekiciydi emeği geçen herkese teşekkürler :) Bu arada fotoğraf makinemdeki fotoğraflar yanlışlıkla silindiği için elimdeki tek fotoğraf bu..

sosyal-medya

Bunu da seversin  Annelerini dokunarak buldular
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.