Mado’nun en güzel ve en kötü tatlıları

Annekaz
18 Eylül 2014
Yorum Yok

Mado hakkında yazasım yoktu ama şube şube mado’lar okadar farklı ki mado’da standart yok şansınıza mesela  bir yerde yediğiniz waffle enfes olurken başka şubede yediğiniz waffle korkunç olabiliyor. Benim başıma gelen böyle bir şey ahhh o korkunç görünümlü waffle fotoğrafını silmişim ya ona yanarım. Mado’nun şansı diyelim. Çukurambar Mado çok güzel bir mekan ferah bütün mado’lar gibi çok pahalı hafta sonu açık büfe kahvaltı 45 lira! Minnacık kahvenin 7 lira olduğu mekanda açık büfenin 45 lira olması tuhaf olmaz tabi ben çok fakirim o yüzen sanıyorum! Neyse gitmiş bulunduk waffle istedim geldi hem görüntüsü hem de tadı berbattı verdiğiniz paranın kuruşuna değmeyecek waffle afiyetle yeyip bir daha Mado’ya uğramam derken ertesi hafta Kızlarla buluşmak için Kızılay Mado‘ya gittim orasını uygun görmüşler :)

Sıcak burma kadayıf tatlısı istedim bu sefer tek kelime ile muhteşemdi.. şimdi korkuyorum başka Mado’ya gidersem o tadı bulamam diye işin özeti Mado’ya sadece bu tatlıyı yemek için gidebilirsiniz 1 tane sipariş edin iki servis isteyin zira oldukça büyük. Sıcak burma kadayıf, şerbet, fıstık ve dondurma ayrı olarak servis ediliyor. Üzerine şerbeti dondurmayı fıstığı serpip yiyorsunuz o kadar güzeldi ki en yakın zamanda kızları da götürüp kız kıza burma kadayıf tatlısı yemeyi hayal ediyorum.

Velhasıl Mado pahalı çayları, waffle, bazı dondurmalarına para vermeye değmez ama Sıcak burma kadayıf  tatlısı efsane olur.. benden demesi..

mado-sıcak-burma-tatlısı1

Bunu da seversin  Bebek Çikolataları: Annelerin en tatlı hatırası olmaya aday
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.