Minik başörtülü kızlar

Annekaz
3 Mart 2010
7 Yorum

Dünyanın en kalabalık müslüman nüfusu Endonezya’da, ekonomisi de git gide gelişiyor ve büyüyor. Buna bağlı olarak müslüman nüfusun ihtiyaçları lüksleri gelişiyor değişiyor. Yukarıdaki fotoğraftaki sevimli çocuklar şimdiden başlarını kapatmışlar ve bunu yaşlarına uygun sevimli kıyafetlerle yapmak istemişlerki böyle bir sektör doğmuş.

Türkiye’de bu şekilde kıyafetler tasarlansa acaba ne kadar ilgi görür? Çeşit çok böcekler, çiçekle geyikler kuzular koyunlar hepsi minik kızlar için kimi kraliçe olmuş, kimi de fare bana göre çok şirinler ayrıca sitede genç kızlar için tasarımlar, çeşitli aksesuarlar   var. 

 

Bunu da seversin  Karpuz süsleme- Video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. Sevgi Sevdalısı dedi ki:

  Ne kadar şirinler..Türkiye de böyle bir şey yapılsa eminim medyaya malzeme olup tartışılr..Çok yazık :(

 2. hafsahatun dedi ki:

  hahahhh…türkiyede böle bişi olsa nekadar mı ilgi görür….
  "çooook"
  irtica hortladııı ülke elden gidiyo diye son dakika heberi olarak geçer herhalde…
  yazık bize yaaa…..
  şuncacık çocukların,pırıl pırıl gençlerin kime zararı var bi anlasam zaten….bunun vebalini kim ödeyecek.?

 3. SEVGİ dedi ki:

  Endnezyalılar çok zarif insanlar görünüşleri yada hal ve hareketleri ile..
  Bu çocuk kıyafetleride aynı şirinlikte..
  Türkiyeye bence hiç gelmeyelim bazı insanlar bunu nedenini, niçinini ,ve de nasılını algılayamayabilir…

  Paylaşım hoş olmuş .Modaclara örnek olsun da biraz yeni şeyler üretsinler .Üretemiyorlarsa da örnek önlerinde e ee ben daha ne diyeyim…

 4. beyazsepetim dedi ki:

  harika çok sevimli bencede.özgür laik bir ülkede yaşıyoruz ama ne yazıkki hiç bunun türkiye medyasında sevimli olarak adlandırılacağını bende sanmıyorum.doğru demiş arkadaşlar yazık bize…….

 5. Çiğdem dedi ki:

  Çocuklarlar heryerde şirin ama ben böyle çocukken oyun gibi saç kapamayı uygun bulmuyorum ve sizden farklı düşünüyorum.Özgürlük bunun neresinde onu da anlamıyorum.

 6. Cikolata Agaci dedi ki:

  Ben de Çiğdem'e katılıyorum.Küçücük kızlar başlarını neden kapattıklarını bile henüz anlayamamışken onları şekerle kandırır gibi: "Alın size prenses baş örtüsü,hadi şimdi başınızı örtün!" İzin verin de kızlar ergenliği atlatınca kendileri karar versin.

 7. Anonymous dedi ki:

  bu haberi görmek bile tüylerimi diken diken etti yorumlara hiç girmeyeceğim
  aklım almıyor dinimizde bile ergenlikten sonra dini vazifeler yerine getirilirken nasıl olur da hayatı ile ilgili bir kararı tam olarak veremeyen daha doğru düzgün motor fonksiyonları (kas-sinir-düşünce) bile gelişmemiş çocukları böyle tiplere sokup sonra ay ne cici ne güzel dersiniz bu olsa olsa beyinsizliktir yazık sizin gibiler oldukça olan benim yalnız ve güzel ülkeme olacak çok beğendiyseniz gidin endonezya'da doğurun doğurtturun

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim