İşitme engelli çocuklar için alfabe

Annekaz
18 Aralık 2014
Yorum Yok

İşaret dili ile aranız nasıl? Ben çok az bilirim en azından harfleri bu şekilde işitme engelli akrabalarımla konuşabiliyorum ama biliyorum ki asıl işaret dili çok daha farklı ve karmaşık ya bana öyle geliyor. İşitme engelli çocukların özel eğitime ihtiyaçları var okullar var ama onlara uygun ne kadar metaryel var bilmiyorum. İllustrator Alex Solis çocuklar için işaret dilini eğlenceli hale getirmeye çalışmış. Bu el işaretleri uluslar arası kullanılan harfler Türkiye’de de  harf olarak bu işaretler kullanılıyor Çocuklar için özel çizimlerle daha akılda kalıcı ve sevimli hale getirilmiş.

Ortaya sevimli benim bile aklımda kalacak çizimler çıkmış ki işitme engellilerin hafızası gerçekten çok güçlü oluyor çocukların böyle sevimli karakterli harfleri çabucak öğrenmesi onlar için çok basit olacaktır. Bizim de öğrenmememiz için bir engel yok  ne demişler bir dil bir insan iki dil iki insan :)

Bunu da seversin  Teknolojik Çağda Çocuğumuzla Nasıl Başa Çıkacağız..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.