Morpa Kampüs

Annekaz
10 Ocak 2021
Yorum Yok

Öğrenciler için faydalı bir destek platformu olan morpa kampüs içerisinde 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar pek çok kaynak mevcuttur. Kullanıcı memnuniyeti esas alınarak oluşturulan bu platformda öğretmenler ve öğrenciler için sayısız içerik yer alır. 1980 yılından bu yana hizmet veren platform Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olacak şekilde düzenlenmektedir.

Morpa kampüs içerisinde konu anlatımları, ödüllü yarışmalar, etkinlikler ve interaktif çalışmalar, geniş e-kütüphane, sınavlar ve etkinlik yaprakları, deneyler ve belgeseller, çözümlü soru videoları, BBC belgeselleri gibi içerikler mevcuttur. Bunların her biri ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

Morpa Kampüs’e Üyelik

Morpa kampüse üyelik için her kullanıcıya özel seçenekler sunulur. Sistemde öğrenci, öğretmen ve veliler için ayrı üyelik oluşturulur. Öğrenciler sisteme üye olmak istediklerinde ödeme için kapıda ödeme, kredi kartı ve havale ile ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Üyelik kartı olan öğrenciler hemen sistem üzerinden üyeliklerini başlatarak kampüsü rahatça kullanabilirler.

Üyelik kartı ile sisteme giriş yapacak olanların adı ve soyadı, cep telefonu numarası, e posta adresi ve öğrenci numarası bilgilerini girerek devam et seçeneğine tıklamaları ve üyelik aşamalarını tamamlamaları gerekir. Sistemde üyeler her yılın ağustos ayında otomatik şekilde bir sonraki sınıfa geçirilmektedir.

 Morpa Kampüs’ün Farkı Nedir?

Morpa kampüsün en önemli farkı tüm içeriklerin bilgisayar destekli ortamdan aktarılmasıdır. Böylece öğretmenler içerikleri öğrencilerin ilgisini çekecek şekilde anlatma imkanı bulmaktadır. Sistemde detaylı raporlama olanağının olması sayesinde tüm öğrencilerin gelişimi ile ilgili doğru bilgilere ulaşılabilir. Morpa kampüs platformu derslerin daha zevkli ve eğlenceli hale gelmesi adına bilgi yarışmalarına ve eğitsel oyunlara sahiptir. Aynı zamanda öğrencilerin kendilerini test edebilmeleri adına sistemde çok sayıda test ve müfredata uygun konu anlatımları mevcuttur.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim